TYP: a1

Co udało się Tawernie Skipperów ustalić w sprawie A.N.A Charter

czwartek, 15 września 2011
Redakcja
O aferze A.N.A Charter pisaliśmy od samego początku. Przeprowadziliśmy wywiady z osobami, których nazwiska w tej sprawie się pojawiały. Prezentowaliśmy między innymi listę osób przez firmę poszkodowanych. Jak wiadomo cała rzecz trafiła w ręce krakowskiej Prokuratury. Nadszedł zatem czas, aby sprawdzić jak w tej chwili cała sprawa wygląda. O informacje zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Krakowie pani Bogusławy Marcinkowskiej. Oto co udało nam się ustalić.

Do tej pory przesłuchano prawie dziewięćdziesięciu świadków, w tym około sześćdziesiąt osób pokrzywdzonych. To dopiero połowa tych, którzy zostali w tej aferze poszkodowani. Przesłuchano kilkunastu kapitanów, którzy mieli reklamowane przez A.N.A Charter rejsy poprowadzić. Z szacunków Prokuratury wynika, że może ich być około trzydziestu. Przesłuchano właściciela i pracowników firmy, zabezpieczono dokumentację firmową oraz komputery. Powołano biegłego do spraw informatyki, który owe komputery ma zbadać. Zostały zebrane dane o wpłatach osób pokrzywdzonych. W grę wchodzą sumy od kilku, do nawet czterdziestu tysięcy złotych. Na tym etapie dwie osoby otrzymały zarzuty – Robert W. otrzymał ich 19 i przyznał się do winy, Piotr W. ma ich 21, jednak do winy się nie przyznaje. Śledztwo zostało przedłużone do 10 grudnia z możliwością dalszego przedłużenia, ze względu na konieczność przesłuchania dalszych osób oraz oczekiwania na ekspertyzę biegłych do spraw informatyki.

O dalszych postępach śledztwa będziemy informować na łamach Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999