TYP: a1

Ciała i odcięte głowy - makabryczne znalezisko na łodzi widmo

poniedziałek, 30 grudnia 2020
Z mediów/TVN24

Makabrycznego odkrycia dokonała w minioną sobotę u wybrzeży wyspy Sado japońska straż przybrzeżna. Na pokładzie rozbitej łodzi znajdowało się kilka ludzkich ciał i dwie odcięte głowy.

 

Drewnianą łódź w wymalowanymi na burcie czerwonymi koreańskimi znakami zauważono już w piątek rano, ale ze względu na złe warunki pogodowe japońscy funkcjonariusze musieli poczekać z wejściem na pokład do soboty. Wtedy też na jednostce znaleziono ludzkie ciała i dwie odcięte głowy.

 

Podejrzewa się, że w łodzi znajdowali się obywatele Korei Północnej – podejrzenia są zasadne, bo Japończycy z płynącymi stamtąd łodziami – widmo często miewają do czynienia (w tym miesiącu u wybrzeży Sado jest już druga taka jednostka). Najczęściej znajduje się je bez załogi lub z ludzkimi szczątkami na pokładzie, a śmierć załogi najczęściej tłumaczy się wyziębieniem lub zagłodzeniem. Wszystko jest efektem głodu panującego w Korei Północnej, który zmusza rybaków do dalekich połowów albo podejmowania prób ucieczki.

Telewizja BBC informuje o pięciu odkrytych ciałach, japońska telewizja publiczna NHK mówi o siedmiu. Policja nie potwierdziła też jeszcze, czy głowy są częścią odnalezionych wewnątrz wraku ciał, same ciała natomiast były w stanie rozkładu, co świadczy o tym, że łódź dryfowała już od dłuższego czasu.

 

Tagi: łódź widmo, Korea Północna, Japonia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001