TYP: a1

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Pętli Mazurskiej

poniedziałek, 7 listopada 2022
Informacja prasowa/Wody Polskie

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie budowy Pętli Mazurskiej. Zaplanowano dwa spotkania konsultacyjne – w Orzyszu 9 listopada oraz w wersji on-line 14 listopada. Konsultacje organizuje Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie. 


Spotkanie poświęcone opracowaniu „Wstępnego studium wykonalności dla zadania pn.: Pętla Mazurska - budowa drogi wodnej łączącej jezioro Niegocin z jeziorem Śniardwy” zaplanowane jest  9 listopada 2022 r. o godzinie 10:00 przy ul. Rynek 3 w Bibliotece Polana Kultury w Orzyszu (czytelnia na parterze w budynku Ratusza) oraz online 14 listopada 2022 r. o godzinie 10.00 - udział w spotkaniu będzie możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym na adres: agnieszka.mazurek@anteagroup.pl.


Droga wodna jaką w zamierzeniu ma być Pętla Mazurska składa się z 2 odcinków - części wschodniej i zachodniej. Zakresem analiz została objęta część wschodnia planowanej drogi wodnej o długości ok. 30 km łącząca jezioro Niegocin z jeziorem Śniardwy przez jeziora Wojnowo, Buwełno oraz Tyrkło. Obecnie pomiędzy jeziorami Buwełno i Tyrkło nie występuje bezpośrednie połączenie. Są one oddzielone od siebie lądem o długości 1,6 km w linii prostej ze wzniesieniem wysokości około 36 m. Dla zastosowania ciągłości szlaku żeglugowego konieczne jest wdrożenie rozwiązań technicznych umożliwiających pokonanie odcinka lądu między jeziorem Buwełno i Tyrkło.
Rozpatrywane są cztery warianty przeprowadzenia wschodniego odcinka Pętli Mazurskiej. Warianty różnią się umiejscowieniem przebiegu drogi wodnej i proponowanymi rozwiązaniami technicznymi. Celem analiz zawartych w studium jest wybór wariantu najkorzystniejszego z uwzględnieniem uwarunkowań technicznych, ekonomicznych i środowiskowych. 

 

Tagi: Pętla Mazurska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 April

"Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Atlantyk, dotarła do Fort de France na Martynice.
czwartek, 2 kwietnia 1959
Umiera Samuel Morse, twórca alfabetu Morse'a.
wtorek, 2 kwietnia 1872