TYP: a1

Na Żuławach przybędzie żeglarzy

poniedziałek, 27 września 2010
Weronika Morys
Pętla ŻuławskaSamorządy 15 gmin z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego budują nową infrastrukturę dla wodniaków, w ramach wspólnego projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej".

Projekt zakłada powstanie na Zalewie Wiślanym i w delcie Wisły pięciu portów żeglarskich, dziesięciu przystani jachtowych i pomostów cumowniczych oraz czterech przystani żeglugi pasażerskiej. Udział Unii Europejskiej w kosztach przedsięwzięcia wyniesie 49 mln zł. Przetargi na budowę obiektów rozpoczną się już wkrótce, a efekty prac budowlanych mają być widoczne w 2012 roku.


Dzięki nowym przystaniom możliwe ma być równoczesne cumowanie 400 jednostek. Szacuje się, że inwestycja wpłynie na zwiększenie ruchu turystycznego na objętym nią obszarze nawet o 180 tysięcy osób rocznie.

Źródło: www.pb.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504