TYP: a1

Modernizacja szlaku żeglownego od Giżycka do Mikołajek

czwartek, 19 grudnia 2019
Z mediów/PGW Wody Polskie

W 2020 roku rozpoczną się prace modernizacyjne kanałów na szlaku żeglownym od Mikołajek do Giżycka. Dobra wiadomość dla żeglarzy i wodniaków – na czas prac kanały nie zostaną zamknięte dla ruchu.

Przebudowa i umacnianie czeka pięć kanałów mazurskich: Mioduński, Tałcki, Grunwaldzki, Szymoński i Łuczański. Modernizacja jest potrzebna ze względu na zły stan techniczny ubezpieczeń brzegowych kanałów łączących jeziora oraz fragmentów nabrzeży jezior służących obsłudze ruchu żeglugowego. Ograniczona jest też drożność niektórych odcinków kanałów i jezior ze względu na zły stan techniczny urządzeń i budowli inżynierskich takich jak śluzy, mosty i kładki.

Wartość projektu to 163 mln zł.  98 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej 48 mln zł to wkład własny Gospodarstwa Wody Polskie.

Prace mają potrwać trzy lata: na początku stycznia 2020 roku planowane jest wszczęcie postępowań przetargowych na roboty budowlane kanałów: Tałckiego, Grunwaldzkiego i Mioduńskiego. Kolejne dwa przetargi dotyczące kanałów: Szymońskiego i Giżyckiego planowane są do ogłoszenia w drugiej połowie 2020 roku. Roboty budowlane na Kanale Grunwaldzkim powinny zakończyć się w 2021 roku a na Tałckim i Mioduńskim w 2022 roku. Natomiast na kanałach: Szymońskim i Giżyckim do 2023 roku. Ponieważ prace maja trwać trzy lata, ważna jest informacja, że przez ten czas kanały nie będą zamknięte dla ruchu.

Tagi: kanał, Giżycko, Mikołajki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 May

"America 3" wygrywa regaty o Puchar Ameryki, po raz pierwszy rezegrane w klasie IAAC.
sobota, 16 maja 1992
Na trzeci etap (czteroetapowego rejsu z udziałem w Tall Ships Australia 88) z Hawany wyruszył s/y "Nitron" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Kani; etap ten prowadził z Hawany, przez Kanał Panamski, Pacyfik, Sydney.
sobota, 16 maja 1987