TYP: a1

Młody kajman znaleziony nad Odrą

poniedziałek, 5 października 2020
Z mediów/PAP

Rozlewiska i rzeki to miejsce lubiane przez aligatory, nic więc dziwnego, że jeden z nich został zauważony właśnie w takim miejscu. Pardon – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ten akurat aligator nie spacerował sobie na rozlewiskach przy ujściu Widawy do Odry w pobliżu Wrocławia. 

Nietypowy element natury zauważyli w sobotę, 3 września spacerowicze. I okazało się, że to nie jest zabawka! Powiadomili policję a ta Centrum Zarządzania Kryzysowego i specjalistów z wrocławskiego zoo. Ci, przybywszy na miejsce, oznajmili, że nie ma powodu do obaw, bo zwierzę jest niewielkie – jego długość nie przekraczała metra i nie zagraża ludziom. 

Specjalistyczna firma zaangażowana przez wrocławski urząd miasta szybko złapała zwierzę. Zostało ono przewiezione do wrocławskiego ogrodu zoologicznego, gdzie stwierdzono, że nad Widawą spacerował sobie prawdopodobnie młody kajman. 
Zagubiony spacerowicz trafi do specjalistycznego ośrodka w Lublinie. Nie wiadomo, jak się znalazł nad polską rzeką. 

Tagi: kajman, Odra
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956