TYP: a1

Będzie przebudowa nabrzeża w Mikołajkach

czwartek, 22 listopada 2018
Z mediów/PAP

Ta inwestycja ma zmienić obraz Mikołajek – tak przynajmniej zapowiada burmistrz miasta, Piotr Jakubowski. W tej popularnej wśród żeglarskiej braci miejscowości rozpoczęła się przebudowa nadbrzeża.

[t][/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Przebudowa  jest częścią większego programu inwestycyjnego dla Mazur, realizowanego ze środków unijnych. Oprócz tego w Mikołajkach, mają być modernizowane nabrzeża w Rynie i Giżycku, zbudowana ma być – o czym już pisaliśmy - śluza Guzianka II i wyremontowana stara Guzianka. Remont czeka też kanały na trasie z Giżycka do Mikołajek.


Jeśli chodzi o Mikołajki, to zakres prac jest spory. Ma powstać znacznie szersza niż teraz promenada, która będzie się ciągnąć niemal do granic administracyjnych miasta. Całe nabrzeże ma stać się jednym wielkim portem z szeregiem rozwiązań przyjaznych dla żeglarzy – powstaną na przykład nowe budynki z zapleczem sanitarnym dla żeglarzy, a za portowanie będzie można zapłacić za pomocą aplikacji. Pytanie, oczywiście, czy nowe rozwiązania przewidują niższe ceny niż dotychczasowe… dodatkowo w planach jest budowa nowych miejsc do cumowania, mini-plaża, trasy spacerowe, zacienione miejsca do cumowania. Natomiast istniejąca już wioska żeglarska ma zostać zmodyfikowana tylko nieznacznie. 

Budowa ma być prowadzona tak, żeby nie utrudniać żeglarzom zawijania do portu. Część prac ma być skończona do wiosny a kolejny etap robót ma się rozpocząć po zakończeniu sezonu. Całość inwestycji będzie kosztowała 40 mln zł. 

Tagi: Mikołajki, nabrzeże, remont
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786