TYP: a1

Będzie przebudowa nabrzeża w Mikołajkach

czwartek, 22 listopada 2018
Z mediów/PAP

Ta inwestycja ma zmienić obraz Mikołajek – tak przynajmniej zapowiada burmistrz miasta, Piotr Jakubowski. W tej popularnej wśród żeglarskiej braci miejscowości rozpoczęła się przebudowa nadbrzeża.

[t][/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Przebudowa  jest częścią większego programu inwestycyjnego dla Mazur, realizowanego ze środków unijnych. Oprócz tego w Mikołajkach, mają być modernizowane nabrzeża w Rynie i Giżycku, zbudowana ma być – o czym już pisaliśmy - śluza Guzianka II i wyremontowana stara Guzianka. Remont czeka też kanały na trasie z Giżycka do Mikołajek.


Jeśli chodzi o Mikołajki, to zakres prac jest spory. Ma powstać znacznie szersza niż teraz promenada, która będzie się ciągnąć niemal do granic administracyjnych miasta. Całe nabrzeże ma stać się jednym wielkim portem z szeregiem rozwiązań przyjaznych dla żeglarzy – powstaną na przykład nowe budynki z zapleczem sanitarnym dla żeglarzy, a za portowanie będzie można zapłacić za pomocą aplikacji. Pytanie, oczywiście, czy nowe rozwiązania przewidują niższe ceny niż dotychczasowe… dodatkowo w planach jest budowa nowych miejsc do cumowania, mini-plaża, trasy spacerowe, zacienione miejsca do cumowania. Natomiast istniejąca już wioska żeglarska ma zostać zmodyfikowana tylko nieznacznie. 

Budowa ma być prowadzona tak, żeby nie utrudniać żeglarzom zawijania do portu. Część prac ma być skończona do wiosny a kolejny etap robót ma się rozpocząć po zakończeniu sezonu. Całość inwestycji będzie kosztowała 40 mln zł. 

Tagi: Mikołajki, nabrzeże, remont
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 December

"Gipsy Moth IV" z Francisem Chichesterem w okołoziemskim samotnym rejsie dopłynął do Sydney, jedynego portu etapowego w tym rejsie.
poniedziałek, 12 grudnia 1966
W drodze do Grecji, w odległości ok. 80 Mm na zachód od wybrzeży Korsyki zatonął w czasie parogodzinnego sztormu s/y "Zew Morza". Załoga po ewakuacji na tratwy ratunkowe, po całodziennym dryfowaniu została uratowana przez statek bandery francuskiej.
sobota, 12 grudnia 1981