TYP: a1

Barwińska, Damasiewicz i Żakowski z rekomendacją na Paryż!

poniedziałek, 27 maja 2024
Informacja prasowa PZŻ

Agata Barwińska w klasie ILCA 6, Julia Damasiewicz i Maksymilian Żakowski w klasie Formula Kite uzyskali rekomendację Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego do reprezentowania Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Rekomendacja wymaga formalnego zatwierdzenia przez Zarząd PZŻ, a następnie przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  

Cała trójka w najbliższym czasie przygotowywać się będzie do igrzysk na akwenie olimpijskim w Marsylii. Agata Barwińska (SSW MOS Iława) trenować będzie pod okiem trenera Jareda Westa, a jej sparingpartnerką będzie Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń), która uzyskała rekomendację jako zawodniczka rezerwowa. Julia Damasiewicz i Maks Żakowski (oboje AZS Poznań) do igrzysk przygotowują się pod okiem trenera Michała Przybytka, a w przygotowaniach wspierać ich będą odpowiednio Izabela Satrjan (UKŻ Wiking Toruń) i Jan Marciniak (Aqua Włocławek). 

Znamy już zatem komplet polskich żeglarzy, którzy uzyskali rekomendację do startu w igrzyskach w Paryżu. Wcześniej bowiem Polski Związek Żeglarski ogłosił, że w klasie 49er rekomendację uzyskała załoga Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań), w klasie 49erFX załoga Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak (YKP Gdynia / AZS Poznań), w klasie iQFoil kobiet Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski), w klasie iQFoil mężczyzn Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski). Aby rekomendacja stała się oficjalną nominacją musi zostać zatwierdzona przez Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego, a następnie zatwierdzić ją musi Polski Komitet Olimpijski.

 

0 0
Komentarze

Kalendarium: 25 June