TYP: a1

Wojtek Biały i Rozumek - przyczynek do historii

wtorek, 7 lutego 2017
Tekst Monika Frenkiel, zdjęcia Andrzej Zakrzewski

O historii Wojtka Białego i jego rejsu na Rozumku pisaliśmy na Tawernie Skipperów. Jeden z naszych Czytelników, Andrzej Zakrzewski postanowił uzupełnić historię i przysłał kilka swoich archiwalnych zdjęć ze spotkania z Wojtkiem Białym, Ewą Chudyk i jeszcze jedną osobą, czyli załogą Rozumka.

 

Spotkanie  miało miejsce latem 1968 roku w Las Palmas. - W tym czasie byłem oficerem nawigacyjnym na statku m/s PŁOCK - Polskiej Żeglugi Morskiej, który w kolejnej podróży zawinął do Las Palmas. ROZUMEK stał na kotwicy w basenie portowym w Las Palmas czekając na uzupełnienie prowiantu, drobne naprawy i odpowiednią pogodę do dalszej żeglugi przez Atlantyk do Ameryki. Spędziliśmy tam kilka miłych dni co wspominam do dzisiaj – mówi Andrzej Zakrzewski.

 

O historii Wojtka Białego i Rozumka – m. in. tutaj
 

Zdjęcia – Andrzej Zakrzewski.

Pamiętajcie - jeżeli macie ciekawe wspomnienia lub historię do opowiedzenia, jestesmy dla was.

 

 

I trochę o autorze zdjęć:

 

 

Tagi: Wojtek Biały, Rozumek, rejs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 March

Na warszawskim cmentarzu pożegnano Kpt. Jana Kolańskiego, doświadczonego i znanego działacza oraz instruktora żeglarstwa, byłego kierownika wyszkolenia żeglarskiego ośrodka w Trzebieży i wieloletniego egzaminatora Centralnej Kapitańskiej Komisji Egzaminac
poniedziałek, 4 marca 2002
Rozpoczęto budowę żaglowca "Dar Młodzieży", który wkrótce miał zastąpić wysłużony "Dar Pomorza".
środa, 4 marca 1981
Urodził się Bolesław Kowalski, jeden z największych polskich żeglarzy, m.in. prowadził wyprawę na s/y "Śmiały" do Ameryki Południowej, wyprawę "Koral" na Morze Czerwone, dzisiaj senior żeglarstwa polskiego, autor wielu artykułów umieszczanych w prasie żeg
niedziela, 4 marca 1928
Zmarł Georgij Siedow (ur. w 1877 r.), rosyjski żeglarz i hydrograf, badacz Arktyki, w latach 1912-1914 kierował wyprawą do bieguna północnego, zmarł z wyczerpania w pobliżu Wyspy Rudolfa, 900 km od bieguna.
środa, 4 marca 1914
Urodził się Ryszard Langer, konstruktor jachtów, działacz żeglarski.
sobota, 4 marca 1893