TYP: a1

Wojtek Biały i Rozumek - przyczynek do historii

wtorek, 7 lutego 2017
Tekst Monika Frenkiel, zdjęcia Andrzej Zakrzewski

O historii Wojtka Białego i jego rejsu na Rozumku pisaliśmy na Tawernie Skipperów. Jeden z naszych Czytelników, Andrzej Zakrzewski postanowił uzupełnić historię i przysłał kilka swoich archiwalnych zdjęć ze spotkania z Wojtkiem Białym, Ewą Chudyk i jeszcze jedną osobą, czyli załogą Rozumka.

 

Spotkanie  miało miejsce latem 1968 roku w Las Palmas. - W tym czasie byłem oficerem nawigacyjnym na statku m/s PŁOCK - Polskiej Żeglugi Morskiej, który w kolejnej podróży zawinął do Las Palmas. ROZUMEK stał na kotwicy w basenie portowym w Las Palmas czekając na uzupełnienie prowiantu, drobne naprawy i odpowiednią pogodę do dalszej żeglugi przez Atlantyk do Ameryki. Spędziliśmy tam kilka miłych dni co wspominam do dzisiaj – mówi Andrzej Zakrzewski.

 

O historii Wojtka Białego i Rozumka – m. in. tutaj
 

Zdjęcia – Andrzej Zakrzewski.

Pamiętajcie - jeżeli macie ciekawe wspomnienia lub historię do opowiedzenia, jestesmy dla was.

 

 

I trochę o autorze zdjęć:

 

 

Tagi: Wojtek Biały, Rozumek, rejs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999