TYP: a1

Zniżki na rejsy one-way w Grecji

sobota, 25 czerwca 2016
Redakcja/MF
Dziś wyszperaliśmy dla Was solidne, bo 50-procentowe zniżki na rejsy one-way w Grecji na lipiec, sierpień a nawet październik. Jeżeli nie marzą Wam się jesienne polskie pluchy, zainwestujcie w wyprawę po słońce i oliwki.

Jeśli interesują Was te lub inne lokalizacje lub terminy, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem info@tawernaskipperow.pl i telefonicznego pod numerem +48 12 294 92 29. Przygotujemy dla Was indywidualną ofertę czarteru.

Jachty dostępne w ofercie:

23.10 – 29.10.2016, Skiatos – Ateny, Bavaria Cruiser 41 z 2015, 2429 EUR – 60% = 971,60 EUR
22.10 – 29.10.2016, Lefkas – Ateny, Oceanis 41 z 2012, 3050 EUR – 55% = 1372,50 EUR
08.08 – 12.08.2016, Ateny – Kos, Lagoon 52 F z 2016, 9857 EUR – 50% = 4928,50 EUR
08.10 – 15.10.2016, Lefkas – Ateny, Bavaria Cruiser 41 z 2015, 3050 EUR – 50% = 1525 EUR
16.07 – 23.07.2016
, Lefkas – Ateny, Sun Odyssey 509 z 2015, 5800 EUR – 48% = 3000 EUR

Opis miejsca - Skiathos

Stolicą i najciekawszą miejscowością na wyspie Skiathos jest port o tej samej nazwie, zabudowany labiryntem uliczek. Skiathos to typowa wyspa wakacyjna, która nie może się poszczycić niestety wieloma zabytkami. Znajdują się tu jednak interesujące klasztory (więcej)

Marina

Marina znajduje się w południowo wschodniej części wyspy Skiathos, na północ od głównego portu (więcej)

Dojazd do mariny

Na wyspę Skiathos można dotrzeć samolotem lub promem. Loty czarterowe oferują tacy touroperatorzy jak TUI, LTU, Air Berlin lub krajowym przelotem z Aten (linie Olympic Airlines - koszt około 65 euro od osoby). Loty z/do Aten odbywają się średnio co 50 minut. Marina znajduje się 2 km od lotniska.
Na wyspę można dotrzeć promem z dwóch portów tj. Aghios Konstantinos i Volos.. W Atenach znajduje się biuro turystyczne, u którego można zakupić bilety autokarowe na linii Ateny-Aghios Konstantinos port. Podsumowując, aby dotrzeć do mariny, najlepiej jest skorzystać z bezpośrednich czarterów na Skiathos.


www.ryanair.com

www.skiathos.gr

Opis miejsca - Ateny

Według legendy Ateny założone zostały przez króla Kekropsa. Od czasów starożytnych dominowały nad całym regionem Attyki. Na tym obszarze znajduje się pole sławnej bitwy pod Maratonem. (więcej)

Marina Alimos (Kalamaki)

Marina znajduje się 12 km od centrum Aten. Jest to jedna z największych marin w Grecji. (więcej)

Powrót z mariny Alimos

Na trasie Polska - Ateny lata tani przewoźnik Ryanair. Do Warszawy-Modlina loty odbywają się codziennie w sezonie letnim, od czerwca tego roku loty z Krakowa dwa razy w tygodniu (wtorki i soboty) uruchomiła także linia Aegean. Z Aten można wrócić również do Berlina, liniami easyJet (loty we wszystkie dni tygodnia oprócz sobót).

Marina znajduje się 41 km od międzynarodowego lotniska dla Aten (El. Venizelos). Z Alimos na lotnisko można dotrzeć taksówką (50-55 euro) lub autobusem (X96). Kursuje on 24 h na dobę, co 20-25 minut. Bilet w cenie 5 euro od osoby.

www.ryanair.com


Opis miejsca - Lefkada

Ze stałym lądem łączy ją droga na grobli wiodącej pomiędzy lagunami, nie czuje się więc, że jest to prawdziwa wyspa. I - z historycznego punktu widzenia - Lefkada rzeczywiście nią nie jest. Od lądu oddzielił ją kanał przekopany przez kolonistów korynckich w VII w. p.n.e. (więcej)

Marina Lefkas

W marinie znajduje się recepcja, hotel, pralnia, prysznice i toalety, 60-tonowy dźwig, warsztat naprawczy, bezprzewodowy Internet, w niedalekiej odległości od mariny znajdują się sklepy spożywcze, w tym supermarket. (więcej)

Dojazd do mariny

W odległości 15 km od mariny znajduje się port lotniczy Aktion w miejscowości Preweza. Niestety z Polski bezpośrednio tam nie dolecimy. Można próbować szukać lotów z przesiadkami, jednak tańsza opcja to podróż autobusem z Aten, gdzie możemy tanio dolecieć z Warszawy dzięki liniom Ryanair. Pomiędzy Atenami i Lefkas kursuje przewoźnik KTEL. Koszt podróży w jedną stronę to 33 euro. Trasa Ateny - Lefkas zajmuje 5 godzin. Przy rejestracji online od razu można wybrać numer miejsc. Jedny minus jest taki, że samolot z Warszawy ląduje w Atenach o godzinie 22:50, a zatem najrozsądniejszą opcją wydaje się być przylot do Aten w piątek, nocleg oraz wyruszenie do Lefkas w sobotę rano.

www.ktel-lefkadas.gr

www.ryanair.comOpis miejsca

Kos to druga pod względem wielkości wyspa Dodekanezu. Zabudowa obecnego miasta Kos, które znajduje się dokładnie w tym samym miejscu co antyczna osada, do najstarszych nie należy. Wyspę zniszczyło bowiem doszczętnie silne trzęsienie ziemi w 1933 roku, które z kolei pomogło archeologom. Liczne wykopaliska archeologiczne znajdują się w kilku częściach nowego miasta. (więcej)

Marina Kos

Marina znajduje się we wschodniej części wyspy Kos. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 250 (dostęp do wody i prądu). Liczba miejsc na lądzie: 150. (więcej)

Dojazd do mariny

Bezpośrednie loty na Kos z Polski (a konkretnie z Krakowa) oferuje niskokosztowy przewoźnik lotniczy Ryanair. Niestety dla żeglarzy, loty odbywają się w niedzielę, a czartery zazwyczaj w terminach od soboty do soboty, jednak różnica jednego dnia nie jest przeszkodą nie do pokonania - cześć armatorów zgadza się na przesunięcie terminu czarteru. W sobotę z kolei możemy dolecieć na Kos bezpośrednio z Berlina liniami Air Berlin, jednak ceny w przypadku tego połączenia są wyższe.

Lotnisko znajduje się w odległości ok. 25 km od mariny. Można skorzystać z transportu publicznego lub zapytać armatora o możliwość zorganizowania transferu dla całej załogi.

Szczegóły:
www.ryanair.com
www.airberlin.com
www.ktel-kos.gr/site_en


Skipperzy

Nie masz odpowiednich uprawnień? Nie masz odwagi lub umiejętności, żeby poprowadzić rejs? To nie problem. Skontaktuj się z nami, a my umożliwimy Ci skorzystanie z usług współpracujących z nami, sprawdzonych i doświadczonych skipperów.

Dokumenty podróży

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Greckiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Źródło: polakzagranica.msz.gov.pl.
Tagi: Grecja, promocje, zniżki, rejs, czarter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912