TYP: a1

Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy

środa, 17 stycznia 2024
Magdalena Borucka

Miejsce: Pub pod Browarem, ul. Katowicka 9 w Tychach

Data: 27 stycznia 2024 r. g. 18.00

WSTĘP WOLNY – liczba miejsc ograniczona wielkością sali w browarze

Styczeń szantami w Tychach stoi – a Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy ponownie rozpoczyna sezon festiwali szantowych w Polsce. Żeglarska brać spotka się w ostatnią sobotę stycznia (27 stycznia) o 18.00 w Pubie pod Browarem, gdzie szanty brzmieć będą do późnej nocy – oprócz koncertów Mechaników Shanty, Banana Boat i Pereł i Łotrów zaplanowano nocne śpiewanki. Wstęp wolny.

Perły i Łotry wraz z Miejskim Centrum Kultury w Tychach zapraszają miłośników skocznych morskich opowieści, spokojnych jak ocean ballad i żeglarskiego klimatu na Zimową Rozgrzewkę, która zainauguruje kolejny szantowy rok na polskich scenach. Koncert odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Pubie pod Browarem w Tychach, a wydarzenie ponownie towarzyszy przygotowaniom do letniego pełnowymiarowego festiwalu Port Pieśni Pracy. Na scenie pojawią się ci dobrze znani i lubiani szantowi „południowcy”, gotowi rozpalić zimowe serca szantowym zaśpiewem.

A’capella i nie tylko

Gospodarze imprezy, zespół Perły i Łotry i uwielbiani przez dużych i małych Banana Boat zabiorą zebranych do świata szant klasycznych, tych wykonywanych a’capella, tych bardziej surowych w treści i formie, ale i tych pełnych lekkości i dowcipu. Nie braknie energii, mieszanki nastrojów i dobrej zabawy – bo oprócz szant widzowie wyczekują także błyskotliwych zapowiedzi kolejnych wykonań. Różnorodne repertuary i tym razem zadowolą nawet najbardziej wybredne gusta, łącząc w sobie tradycję morską i egzotyczną atmosferę.

Klimat spod pokładów żaglowców i nocne jam session

O atmosferę rodem spod pokładów zadbają Mechanicy Shanty, idealnie dobrani pod przestrzenie i klimat Pubu pod Browarem, gdzie tym razem spotkamy się na styczniowym koncercie. Lokalizacja ta sprawdziła się już podczas minionej letniej edycji festiwalu – tu odbył się jeden z koncertów oraz nocne jam session, które bardziej przyjęło się po prostu jako szantowe śpiewanki. I tego punktu nie zabraknie – organizatorzy, Miejskie Centrum Kultury
w Tychach, zapraszają wszystkich muzykujących do zabrania instrumentów, a tych śpiewających – do zabrania śpiewników i przygotowania gardeł do wspólnego nocnego szantowego śpiewania. To doskonała okazja, by połączyć się z innymi miłośnikami szant i stworzyć razem idealną załogę. Niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonymi żeglarzami, czy zaczynacie swoją przygodę z szantami, a może po prostu chcecie posłuchać czegoś, czego jeszcze nie znacie - ten wieczór warto spędzić właśnie na Zimowej Rozgrzewce Portu Pieśni Pracy, zwłaszcza, że wstęp na koncerty i śpiewanki jest wolny. Liczbę miejsc ogranicza pojemność sali w Pubie pod Browarem, więc warto zająć miejsca jak najwcześniej.

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://fb.me/e/4cfjhuAfR

Organizator:
Miejskie Centrum Kultury w Tychach
Wydarzenie organizowane jest ze środków miasta Tychy

Partner:
Pub pod Browarem

Sponsor:
Invenio Polska

Patronat medialny:
Szanty24.pl, Magazyn WIATR, Tawerna Skipperów, Radio Katowice, Radio Express, Twoje Tychy, tychy.pl

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972