TYP: a1

Wernisaż wystawy Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich – „Morze w sztuce”

środa, 19 czerwca 2024
Lidia Snitko-Pleszko

Prezentowane są prace 36 malarzy, którzy w swoich obrazach wypowiedzieli się na temat naszego morza bałtyckiego i wielu szlaków do niego wiodących, pokazali jego piękno, zmienność i kolorystykę. Wystawa jest bardzo różnorodna w swoim spojrzeniu na wybrany temat, tak jak artyści, którzy różnią się od siebie temperamentem, wrażliwością i sposobem wyrażania emocji. Wystawione są prace w stylu abstrakcyjnym i realistycznym, przy czym one wszystkie mają wspólną podstawę, jaką jest nasza obecność na tej ziemi i wspólny zachwyt nad jej pięknem wyrażony na płótnie w różny sposób... Ekspozycja nosi tytuł MORZE W SZTUCE, przy czym słowo MORZE ma tu dwa znaczenia. O tym pierwszym już wspomniałam, a to drugie to kwartalnik MORZE, z którym Stowarzyszenie Marynistów Polskich współpracuje od kilku lat zamieszczając artykuły i zdjęcia z naszych wystaw.

W listopadzie 2024 roku przypada setna rocznica powstania tego popularnego pisma.

Dziękujemy za możliwość pokazania naszych prac w pięknej i nowoczesnej Galerii 2 Piętro Klubu DGW.

Zapraszamy do przestrzeni Galerii Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawy (al. Niepodległości 141a). Wystawa jest dostępna we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 15:00 19:00.


Artyści uczestniczący: Bachanek Krystyna Baczkowska-Urban Tamara Bartel Małgorzata Beniger Maryla Bielik Dorota Bielecka-Woźniczko Barbara Bulicz Renata Cerański Włodzimierz Czerska-Garlicka Alicja Czyżewski Marek Dworzańska Ewa Filipowicz Irena Forycka-Putiatycka Anna Gałązka Jolanta Guranowska-Stolarz Krystyna Jaroszewski Jerzy Kaliczak Waldemar Kwapińska Elżbieta Michalik Arkadiusz Mazur Danuta Mikuła Jolanta Nowak-Chęcińska Teresa Oborska Małgorzata Omelańczuk-Pawluk Małgorzata Palikot-Borowska Beata Płaczek Wiesław Rutkowska Renata Snitko-Pleszko Lidia Soja Liliana Starościak Włodzimierz Stawska Anna Tomecka Beata Truszkowski Daniel Wąsowicz Grażyna Zajączkowska Renat

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930