Postaw na Bałtyk z ATSEA Yachts & Charter

piątek, 15 stycznia 2016
Redakcja
W tym roku stawiamy na Bałtyk! Nasze morze, choć chłodniejsze, oferuje również niezapomniane wrażenia. Szczególnie warto je wybrać, jeżeli chcielibyśmy pożeglować a mamy do dyspozycji zaledwie kilka dni wolnego.

beneteau
BENETEAU OCEANIS 34

Morze Bałtyckie to idealne miejsce dla żeglugi, ze względu na niezwykle urozmaiconą linię brzegową i miejsca, które wciąż pozostają dzikie (choć może niekoniecznie nietknięte stopą wędrowca). Wraz z przedstawicielami firmy ATSEA YACHTS & CHARTER, oferującej m.in czartery jachtów na Bałtyku, postaramy się przybliżyć atrakcje żeglowanie po naszym morzu.

ATSEA dysponuje jachtami rozlokowanymi w najważniejszych bałtyckich portach. Ich jednostki znajdują się w Gdyni, Sopocie, Gdańsku, Kołobrzegu, Darłowie oraz innych marinach wybrzeża Bałtyku. Pozwala to dogodnie zaplanować swój morski wypoczynek. Tym bardziej, że Bałtyk oferuje mnóstwo możliwości.

Idealnie do stawiania pierwszych kroków w morskim żeglarstwie nadaje Zatoka Gdańska. To tutaj, W Gdańsku i Gdyni znajdują się dwa największe polskie porty. Te dwa miasta w połączeniu z Sopotem tworzą Trójmiasto, niezwykle atrakcyjny obszar aglomeracyjny z doskonałą bazą turystyczną. Nie brakuje tu licznych zabytków (szczególnie polecamy gdańską Starówkę), perełek architektury z różnych epok, malowniczych zakątków, a także bogatej bazy rekreacyjnej (Sopot zdążył już zasłynąć ze swoich licznych klubów i barów w nowoczesnym stylu). Nie należy zapominać, że w tym miejscu rozgrywały się ważne z punktu widzenia naszej rodzimej historii wydarzenia – na przykład obrona Westerplatte czy Poczty Gdańskiej podczas II wojny światowej czy początek ruchów robotniczych w Stoczni Gdańskiej. W północnej części Zatoki Gdańskiej znajduje się Mierzeja Helska, piaszczysty wał utworzony przez prąd morski oraz wiatr. Na tym terenie zlokalizowane są Hel i Jastarnia - ważne ośrodki turystyczne z bardzo dobrym zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym. Kuszące są również zachodnie wody polskiego wybrzeża. Nie sposób wymienić tu wszystkich miejsc, ale na pewno na uwagę zasługują takie lokalizacje, jak Władysławowo, Łeba, Darłowo, czy przepięknie odnowiony Kołobrzeg, uzdrowiskowa stolica Polski.

Elan
ELAN E1

Zainteresowanym żeglowaniem po Bałtyku należy wspomnieć o Bornholmie i Gotlandii. Bornholm jest czwartą co do wielkości wyspą Danii. Leży ona 135 km na wschód od Mons Klint – najbliższego odcinka wybrzeża duńskiego, 88 km na północ od wybrzeży niemieckich, 100 km na północ od wybrzeży polskich i 37 km na południe od wybrzeży szwedzkich. Bornholm często nazywany jest Bramą Skandynawii. To właśnie od tej wyspy większość turystów rozpoczyna swoją przygodę z krainą Wikingów. Z kolei Gotlandia jest szwedzką wyspą na Bałtyku z bogatą roślinnością lasów iglastych, rozległych łąk i zbiorem 9 pięknych jezior.

Warte polecenia są również rejsy w stronę Lipawy oraz Kłajpedy. Kłajpeda to bardzo ważny litewski port handlowy, a także terminal promowy. Miasto zlokalizowane jest nad Zalewem Kurońskim, do którego uchodzi malownicza rzeka Niemen, być może pamiętana przez niektórych dzięki szkolnym lekturom. Lipawa natomiast jest trzecim co do wielkości miastem na Łotwie. Z zabytków na uwagę zasługuje m.in. katedra Świętego Józefa, kościół luterański św. Trójcy, czy latarnia morska. W tym mieście zlokalizowany jest trzeci co do wielkości port Łotwy.

ATSEA YACHTS & CHARTER zaprasza do wspólnego żeglowania oraz korzystania z szerokiej gamy usług powiązanych z branżą żeglarską. Oprócz czarteru jachtów na Bałtyku, firma oferuje również czartery na Morzu Śródziemnym, rejsy all inclusive, a także organizację imprez firmowych na pokładach swoich jachtów. Za pośrednictwem ATSEA można stać się również właścicielem wymarzonej jednostki pełnomorskiej (oferta sprzedaży jachtów na stronie WWW.ATSEA-YACHTS.PL). Firma jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce łodzi produkowanych przez stocznie ELAN oraz IMPRESSION.

Bavaria
BAVARIA 32

Firma ATSEA YACHTS & CHARTER posiada kilkanaście jachtów żaglowych i motorowych. Wśród nich m.in. Elan E1 - doskonale znana i ceniona w tym segmencie jednostka (Elan E1 to Elan 210 po zmianie numeracji). Jacht został zaprojektowany tak, aby umożliwiać łatwości użytkowania oraz eksploatacji, zapewniając jednocześnie doskonałe parametry nautyczne porównywalne z większymi jednostkami z rodziny Elana. Prosty, ale bardzo funkcjonalny układ Elan E1 został zaprojektowany w sposób zapewniający jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Na jachcie komfortową spać mogą cztery osoby, doskonały na weekendowy na Bałtyku lub nawet dłuższe rejsy. Dzięki przemyślanej i ergonomicznej konstrukcji, Elan E1 pozwala żeglować znacznie szybciej niż większość modeli w tej kategorii i wielkości. Oprócz tego jachtu, ATSEA dysponuje także innymi jednostkami, a wśród nich: bogato wyposażona Bavaria Cruiser 32 Avantgarde, idealny do żeglugi w załodze 7 osobowej Beneteau Oceanis 34, luksusowy Dufour 375 Grand Large, Bavaria Cruiser 37, Elan IMPRESSION 40, komfortowy Beneteau Oceanis 41 dostępny latem na Balearach, zimą na wyspach Kanaryjskich, oraz katamaran Wave 58, posiadający 10 koi.

W ofercie firmy dostępny jest także jacht motorowy Antares 7.80 - wszechstronny Outboard, łączący w sobie właściwości dziennych modeli z linią łódek sportowych. Jacht przeznaczony jest do wynajmu ze skipperem lub do samodzielnego pływania (wymagany patent – Motorowodny Sternik Morski lub odpowiednik). Tym, co w nim urzeka, to zmodernizowane, stylowe wnętrze: komfortowe wyposażenie, trójdzielne, przeszklone drzwi, czy przednie szyba o doskonałej widoczności. Jacht przystosowany do połowu łososia!!! Łódź wyposażona w zaburtowy silnik Suzuki Marine DF150TGX o mocy 150 KM. Na łodzi ATSEA zainstalowano wysokiej klasy cyfrową echosondę z nawigacją GPS – Lowrance HDS-7 Touch. Jasny, 7-calowy dotykowy ekran zapewnia wyjątkowy komfort pracy i szybki dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. HDS-7 touch to najwyższej jakości cyfrowa echosonda przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników – wędkarzy, żeglarzy, płetwonurków, służb ratowniczych itp.

Więcej szczegółowych informacji dostępnych jest na stronie www.atsea.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922