TYP: a1

Pijany bandyta na skuterze wodnym

środa, 23 sierpnia 2023
Hanka Ciężadło

W miniony weekend w Sopocie policja zatrzymała czterdziestolatka, który pływał skuterem wodnym wzdłuż brzegu, tuż obok kąpiących się ludzi. Jak się okazało, mężczyzna był pijany, a na dodatek nie miał uprawnień do prowadzenia takiego sprzętu.  

Jest ryzyko, jest zabawa?

Niestety w tym przypadku ryzyko ponosili głównie turyści korzystający z sopockiego kąpieliska. Jak informuje sierż. sztab. Piotr Pawłowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który pływał skuterem wodnym blisko pływających przy plaży ludzi.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze od razu zauważyli „wesołego” sternika śmigajacego pomiędzy turystami i wezwali go do zatrzymania się. Mężczyzna na początku ignorował polecenia policji, a kiedy zauważył policyjną łódź, kilkukrotnie zmieniał kierunek jazdy, próbując uciekać.

I po zabawie…

Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali i skutecznie obezwładnili woniejącego alkoholem mężczyznę. Badanie wykazało, że miał on ponad promil w organizmie. W związku z niezatrzymaniem się do kontroli i prowadzeniem skutera w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez funkcjonariuszy i usłyszał zarzuty.

Na tym jednak nie koniec – z uwagi na brak dowodu rejestracyjnego skutera wodnego oraz nieposiadanie uprawnień do prowadzenia jednostek motorowodnych, mężczyzna będzie miał dalsze kłopoty. Jego sprawą zajął się Kapitanat Portu w Gdańsku, który wszczął przeciw niemu postępowanie administracyjne.

Jakie z tego wnioski? Piłeś – zostań na plaży. Najlepiej w cieniu.

Tagi: Sopot, skuter, pijany, policja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492