TYP: a1

Pamięci tych, co nie wrócili

piątek, 28 października 2022
Hanka Ciężadło

1 listopada w dzień Wszystkich Świętych Pomorski Związek Żeglarski zaprasza do Gdyni. Jak co roku odbędą się tam uroczystości upamiętniające żeglarzy oraz ludzi morza, którzy w mijającym roku odeszli na wieczną wachtę.

Spotkanie rozpocznie się o 10.00 pod pomnikiem „Zaginionych na morzu” zlokalizowanym na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni na wysokości restauracji Barracuda. Celem uroczystości będzie oddanie hołdu wszystkim, którzy nie wrócili z morza: kapitanom, szeregowym marynarzom, żeglarzom, ale też pasażerom statków.

Jest to symboliczna forma upamiętnienia tych, którzy tak naprawdę nie mają grobów. Jak zawsze planowane jest zapalenie zniczy, złożenie kwiatów i chwila cichej refleksji. Każdy jest mile widziany – jeśli więc macie chwilę czasu i będziecie akurat w Gdyni, warto zastanowić się nad wzięciem udziału w tej skromnej uroczystości.

Tagi: Gdynia, uroczystość, ludzie morza
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 May

Za sprawą Ministra Spraw Wojskowych powstaje Rada Jachtingu Morskiego z kontradmirałem Józefem Unrugiem na czele.
wtorek, 26 maja 1936
Urodził się Stefan Wysocki, żeglarz, krytyk muzyczny, sędzia żeglarski, działacz kilku klubów żeglarskich, a przede wszystkim autor podręczników żeglarskich, na których wychowały się pokolenia żeglarzy.
środa, 26 maja 1920