TYP: a1

Konkurs Modeli Redukcyjnych Statków i Okrętów klas C Naviga o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla

poniedziałek, 22 maja 2023

W dniach 17-18 czerwca 2023 roku w Nowotomyskim Ośrodku Kultury zostanie rozegrana druga edycja Konkursu Modeli Redukcyjnych Statków i Okrętów klas C Naviga o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Na sali widowiskowej odbędą się dwa wykłady pracownika Muzeum Historycznego w Lubinie – Wojciecha Holickiego: Niezwykłe konstrukcje okrętów podwodnych oraz Okrętowy mini-max. Organizatorzy spodziewają się uczestnictwa modelarzy nie tylko z Polski ale również zagranicznych. Poza konkursem swój dorobek zaprezentuje Modelarnia Nowotomyskiego Ośrodka Kultury. Równolegle z konkursem odbędzie się wystawa reprodukcji obrazów marynistycznych Grzegorza Nawrockiego oraz wystawa komputerowych grafik okrętów z okresu II wojny światowej autorstwa Piotra Forkasiewicza. Konkurs w Nowym Tomyślu jest również eliminacją do międzynarodowych mistrzostw modeli Naviga. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła 86 modeli statków i okrętów.

Serdecznie zapraszamy! 

Tagi: konkurs, Nowy Tomyśl,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912