TYP: a1

Konkurs Modeli Redukcyjnych Statków i Okrętów klas C Naviga o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla

poniedziałek, 22 maja 2023

W dniach 17-18 czerwca 2023 roku w Nowotomyskim Ośrodku Kultury zostanie rozegrana druga edycja Konkursu Modeli Redukcyjnych Statków i Okrętów klas C Naviga o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Na sali widowiskowej odbędą się dwa wykłady pracownika Muzeum Historycznego w Lubinie – Wojciecha Holickiego: Niezwykłe konstrukcje okrętów podwodnych oraz Okrętowy mini-max. Organizatorzy spodziewają się uczestnictwa modelarzy nie tylko z Polski ale również zagranicznych. Poza konkursem swój dorobek zaprezentuje Modelarnia Nowotomyskiego Ośrodka Kultury. Równolegle z konkursem odbędzie się wystawa reprodukcji obrazów marynistycznych Grzegorza Nawrockiego oraz wystawa komputerowych grafik okrętów z okresu II wojny światowej autorstwa Piotra Forkasiewicza. Konkurs w Nowym Tomyślu jest również eliminacją do międzynarodowych mistrzostw modeli Naviga. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła 86 modeli statków i okrętów.

Serdecznie zapraszamy! 

Tagi: konkurs, Nowy Tomyśl,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 June

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881