TYP: a1

Złote gody „Magnolii”

piątek, 9 września 2016
Informacja prasowa/WS
Ma za rufą tysiące mil morskich, na Bałtyku i Atlantyku, w tym w niezwykłych pionierskich dla polskiej bandery wyprawach do Murmańska i Archangielska i na Islandię. Uczyła morza wielu wspaniałych polskich żeglarzy, wielu nadaj ja pamięta. Dzisiaj dzielna Jubilatka świętuje swoje Złote Gody.

s/y Magnolia
Fot. W. Seidler

Służy nadal żeglarskiej młodzieży, nadal w barwach byłego Pałacu Młodzieży w Szczecinie (obecnego Centrum Żeglarskiego), nad jeziorem Dąbie, skąd rusza w rejsy i gdzie szczęśliwie powraca, teraz z jej najmłodszym bodaj kapitanem i opiekunem, wychowankiem CŻ, Przemkiem Dziarnowskim.

S/y „Magnolia” i jej gospodarze zapraszają na jubileuszowe, spotkanie, już w sobotę 10 września, w CŻ i na pokładzie Jubilatki.

W programie:

• 12.00 część oficjalna w sali konferencyjnej Centrum Żeglarskiego: przemówienia, projekcja filmu w reż. Andrzeja Madera oraz pyszny tort

• 13.30 koncert IGA’CKI BAND

• 13.45 koncert Szkocka trupa

Tagi: Magnolia, jubileusz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 August

Zmarł kapitan Zygfryd Zyga Perlicki, legenda polskiego żeglarstwa regatowego
czwartek, 10 sierpnia 2017
Rusza pierwsza edycja Mistrzostw Polski Dezet w Giżycku
sobota, 10 sierpnia 2002
Z inicjatywy Zbigniewa Szpetulskiego i Tadeusza Śpiewakowskiego powstaje Akademicki Klub Morski w Gdyni
niedziela, 10 sierpnia 1952
W Sewilii rozpoczął rejs Ferdynad Magellan, dowodząc flotyllą pięciu statków ("Trynidad", "San Antonio", "Conception", "Victoria", "Santiago"); celem wyprawy było znalezienie przejścia między Ameryką Północną a Południową. Wyprawa trwała prawie trzy lata,
środa, 10 sierpnia 1519