TYP: a1

Złote gody „Magnolii”

piątek, 9 września 2016
Informacja prasowa/WS
Ma za rufą tysiące mil morskich, na Bałtyku i Atlantyku, w tym w niezwykłych pionierskich dla polskiej bandery wyprawach do Murmańska i Archangielska i na Islandię. Uczyła morza wielu wspaniałych polskich żeglarzy, wielu nadaj ja pamięta. Dzisiaj dzielna Jubilatka świętuje swoje Złote Gody.

s/y Magnolia
Fot. W. Seidler

Służy nadal żeglarskiej młodzieży, nadal w barwach byłego Pałacu Młodzieży w Szczecinie (obecnego Centrum Żeglarskiego), nad jeziorem Dąbie, skąd rusza w rejsy i gdzie szczęśliwie powraca, teraz z jej najmłodszym bodaj kapitanem i opiekunem, wychowankiem CŻ, Przemkiem Dziarnowskim.

S/y „Magnolia” i jej gospodarze zapraszają na jubileuszowe, spotkanie, już w sobotę 10 września, w CŻ i na pokładzie Jubilatki.

W programie:

• 12.00 część oficjalna w sali konferencyjnej Centrum Żeglarskiego: przemówienia, projekcja filmu w reż. Andrzeja Madera oraz pyszny tort

• 13.30 koncert IGA’CKI BAND

• 13.45 koncert Szkocka trupa

Tagi: Magnolia, jubileusz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899