TYP: a1

Zimowy sukces narciarzy... wodnych!

poniedziałek, 25 lutego 2013
Informacja prasowa
W dniach 20-24 lutego w australijskiej miejscowości Mulwala odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie wodnym za motorówką. Polskę reprezentowała dwójka zawodników Augustowskiego Klubu Sportowego „SPARTA” – Małgorzata Rutkowska i obecny Mistrz Europy Juniorów w skokach Kamil Borysewicz. Oboje specjalizują się w skokach i ruszyli do Australii walczyć o medale w tej właśnie konkurencji.

W eliminacjach walka była niezwykle zacięta, a o zajmowanych miejscach decydowały centymetry. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze – po skoku na odległość 35,5 m Małgosia Rutkowska zajmowała 3. miejsce, a Kamil Borysewicz, z nowym rekordem Polski juniorów (51,6 m), uplasował się na 2. pozycji. Różnice w wynikach czołówki były nieduże, więc wiadomo było, że w finałach wszystko może się wydarzyć.

Na szczęście Małgosia, skacząc w rundzie finałowej jeszcze dalej (36,3m), utrzymała się na trzecim miejscu i z Australii przywiezie brązowy medal. Kamil Borysewicz, mimo bardzo dobrych skoków, ostatecznie uplasował się na 6. miejscu. To miejsce prześladowało Kamila, ponieważ w konkurencji slalom również zajął 6. pozycję.

- Nasi zawodnicy musieli stanąć do rywalizacji m.in. z narciarzami wodnymi z krajów, w których ciepły klimat panuje cały rok. My nie mamy tego komfortu, więc start musiał być poprzedzony 3-tygodniowym zgrupowaniem na akwenie zawodów, żeby „oswoić się” z treningami na wodzie po zimowej przerwie - powiedział młody trener i kierownik ekipy Mateusz Krzywiński – I jak widać, pomimo gorszych warunków pogodowych w naszym kraju i tak jesteśmy w światowej czołówce. Pewnie, że niedosyt jest jeśli chodzi o występ Kamila, bo jako mistrz Europy był jednym z faworytów do zdobycia medalu. Ale poziom był bardzo wyrównany i jak to kiedyś powiedział nasz olimpijczyk Tomasz Majewski „Sport to ciężka praca i albo ci wyjdzie, albo nie wyjdzie”. My na pewno ciężko pracowaliśmy. I bardzo cieszymy się z medalu Gosi, która miała pecha podczas sierpniowych mistrzostw Europy, kiedy to znalazła się poza podium – podsumował Krzywiński.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959