TYP: a1

Zespół Janiszewski Racing gotowy do startu w 36-tych Mistrzostwa Świata klasy Micro

wtorek, 21 sierpnia 2012
Informacja prasowa
Przez ostatnie 3 dni trenowaliśmy na jeziorze Transee, sprawdzając rozkład wiatrów na tym górskim jeziorze. Wczoraj, już pierwszego dnia przeznaczonego na weryfikację zgodności jachtu z przepisami klasy Micro, zakończyliśmy pomiary i zostaliśmy dopuszczeni do regat. Na dziś zaplanowaliśmy sobie więc odpoczynek i lekki rozruch po południu.


Mimo iż regaty rozpoczęły się już w niedzielę, to pierwsze wyścigi odbędą się dopiero w jutro, w środę 22 sierpnia, po tym, jak wszystkie jachty zostaną zweryfikowane i sprawdzone. W tej chwili do regat zapisało się już 50 załóg (w tym 9 z Polski) z 11 krajów z 2 kontynentów.

Sen z powiek spędza nam pogoda. Doskonała wakacyjna pogoda, piękne słońce i bezchmurne niebo… ale niestety bez wiatru. Najprawdopodobniej regaty te rozegrane zostaną na wietrze termicznym pojawiającym się po południu na skutek silnego nagrzania okolicznych gór.

Robert Janiszewski
+48 693 715 123
www.janiszewskiracing.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 marca

Zmarł Witold Zakrzewski, urodzony w Charkowie (08.11.1903 r.), absolwent pierwszego rocznika Szkoły Morskiej; pływał na ss. "Lwów"; pracował w kierownictwie Marynarki Wojennej. Od lat dwudziestych ubiegłego wieku włącza się w pracę w żeglarstwie, staje si
poniedziałek, 9 marca 1987
W Gdańsku po raz pierwszy przyznano, z inicjatywy "Głosu Wybrzeża", nagrodę Rejs Roku; pierwszym laureatem tej nagrody został Kpt. Andrzej Rościszewski za rejs jachtem "Śmiały" do Islandii.
wtorek, 9 marca 1971
W Londynie zmarł Wiliam Dampier, żeglarz, odkrywca i korsarz. W trakcie swych wypraw dwukrotnie opłynął Ziemię, dokonał licznych odkryć na obszarze Australii i Oceanii.
sobota, 9 marca 1715
We Florencji urodził się Amerigo Vespucci (zmarł w 1512 r. w Sewilii), włoski żeglarz i podróżnik.
środa, 9 marca 1451