TYP: a1

Zespół Janiszewski Racing gotowy do startu w 36-tych Mistrzostwa Świata klasy Micro

wtorek, 21 sierpnia 2012
Informacja prasowa
Przez ostatnie 3 dni trenowaliśmy na jeziorze Transee, sprawdzając rozkład wiatrów na tym górskim jeziorze. Wczoraj, już pierwszego dnia przeznaczonego na weryfikację zgodności jachtu z przepisami klasy Micro, zakończyliśmy pomiary i zostaliśmy dopuszczeni do regat. Na dziś zaplanowaliśmy sobie więc odpoczynek i lekki rozruch po południu.


Mimo iż regaty rozpoczęły się już w niedzielę, to pierwsze wyścigi odbędą się dopiero w jutro, w środę 22 sierpnia, po tym, jak wszystkie jachty zostaną zweryfikowane i sprawdzone. W tej chwili do regat zapisało się już 50 załóg (w tym 9 z Polski) z 11 krajów z 2 kontynentów.

Sen z powiek spędza nam pogoda. Doskonała wakacyjna pogoda, piękne słońce i bezchmurne niebo… ale niestety bez wiatru. Najprawdopodobniej regaty te rozegrane zostaną na wietrze termicznym pojawiającym się po południu na skutek silnego nagrzania okolicznych gór.

Robert Janiszewski
+48 693 715 123
www.janiszewskiracing.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 February

W wieku 89 lat odszedł jeden z pionierów powojennej żeglugi i szkolnictwa morskiego - kapitan Roman Watras
niedziela, 25 lutego 2018
Król Zygmunt August wydaje dekret w sprawie utworzenia w Pucku bazy królewskiej floty kaperskiej i tym samym uczynił to miasto pierwszym polskim portem wojennym.
wtorek, 25 lutego 1567