TYP: a1

Żeglarskie Mistrzostwa Europy w Match Racingu - Świnoujście 2014

środa, 19 lutego 2014
Informacja prasowa
Polish Match Tour
Fot. Marek Wilczek
Dwunastu najlepszych żeglarzy starego kontynentu, desygnowanych przez krajowe federacje żeglarskie, spotka się w lipcu w Świnoujściu, aby powalczyć o tytuł mistrza Europy w match racingu. Polish Match Tour oraz Miasto Świnoujście - organizatorzy mistrzostw już teraz zapowiadają wspaniałe emocje.

W dniach 9-13 lipca 2014 roku na wodach Zatoki Pomorskiej w okolicach Stawy Młyn odbędą się Mistrzostwa Europy w Match Racingu. Ta najbardziej widowiskowa, żeglarska formuła regatowa po raz pierwszy zawita do Świnoujścia.

Miasto, które w naturalny sposób związane jest z morzem, od wielu lat jest organizatorem regat morskich oraz turystycznych, jednak nigdy nie odbyła się tu żeglarska impreza sportowa tak wysokiej rangi. Walory naturalne jakie posiada miasto, czyli bardzo dobry akwen przy ujściu Świny oraz wielka i piękna plaża stanowiąca naturalną trybunę dla widzów, w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą nowej mariny sprawiają, że jest to miejsce idealne do przeprowadzenia tak ważnej imprezy.

Na starcie zobaczymy wybitnych zawodników regatowych, którzy sklasyfikowani są w czołówce światowego rankingu sterników ISAF. Dokładną listę startową będziemy znali dopiero miesiąc przed regatami, gdyż do tego czasu będą trwały wewnętrzne, krajowe eliminacje w poszczególnych federacjach. Każde państwo ma prawo wystawić tylko jedną – najlepszą załogę.

Regaty match racingowe to seria krótkich wyścigów jeden na jeden. Trasa przebiega bardzo blisko brzegu co w znaczy sposób ułatwia dostęp do zawodów dla publiczności. Każda załoga ściga się przynajmniej raz z każdym z przeciwników w rundzie eliminacyjnej. Osiem najlepszych drużyn kwalifikuje się do rundy play off, którą rozpoczynają ćwierćfinały, następnie półfinały i wielki finał. W tej formule rozgrywa się między innymi najsłynniejsze regaty świata o Puchar Ameryki. Wyścigom towarzyszyć będzie komentarz na żywo oraz wiele atrakcji na wodzie i lądzie, które przygotują dla uczestników i publiczności organizatorzy.

Europejska Federacja Żeglarska EUROSAF przyznając organizację mistrzostw Polsce doceniła w ten sposób cały cykl regat pucharu świata Polish Match Tour, w którym nieprzerwanie od 2007 roku odbyło się ponad 50 regat. Prezydent EUROSAF podkreślił, że takie doświadczenie oraz unikalne miejsce jakim jest Świnoujście gwarantują wysoka jakość imprezy.

Organizatorem regat jest MT Partners Polish Match Tour oraz Miasto Świnoujście.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej cyklu www.polishmatch.pl oraz profilu facebook https://www.facebook.com/PolishMatchTour


***

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie i Kamieniu Pomorskim. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana będzie ósma edycja cyklu

Cykl objęty jest patronatami Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

Sponsorzy cyklu: Subaru Import Polska, D.A.D Sportswear, Marina Club w Szczecinie.

Partnerzy cyklu: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, Miasto Wolin, Miasto Kamień Pomorski, żaglownia Apollo Sails, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl oraz Onet.pl

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z YKP Szczecin i Polskim Związkiem Żeglarskim.

PMT jest patronem merytorycznym cyklu Omega Match Cuo organizowanego przez Klasa Omega.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 September

Z Gdyni wyruszył w rejs s/y "Nirwana" (Kpt. Wiesław Kłosowski) do Miami i z powrotem (powrót 26.05.1991 r.).
sobota, 29 września 1990