TYP: a1

Zawodnik Arki Gdynia Mistrzem Europy Juniorów w klasie Laser Radial

wtorek, 2 lipca 2013
Informacja prasowa
Filip Ciszkiewicz, zwany także "Pociskiem", reprezentant Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka Gdynia został wczoraj - 1 lipca - Mistrzem Europy Juniorów w klasie Laser Radial pokonując prawie dwustu konkurentów. Zawody odbywały się w Splicie w Chorwacji.

Końcówka regat była bardzo emocjonująca. Filip, prowadząc ostatni wyścig, zaliczył wywrotkę i dopłynął do mety na czwartej pozycji. Na szczęście nie przeszkodziło mu to w zdobyciu złotego medalu.

O mało co nie dostałem zawału” - relacjonuje Andrzej Lutomski, trener Filipa, komandor MKŻ Arka Gdynia.

To wielki sukces młodego zawodnika z Gdyni. To pierwszy od wielu lat medal w tej klasie dla zawodnika z Pomorza na imprezie tej rangi i na dodatek złoty.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883