TYP: a1

Zakończyła się wrześniowa akcja Pomorze na morze

poniedziałek, 23 września 2019
Z mediów

Niemal 600 uczniów z pomorskich szkół wzięło udział w tegorocznej, jesiennej edycji akcji „Pomorze na morze”. Organizatorem akcji był Pomorski Związek Żeglarski, a partnerami akcji był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.  

 

Program akcji składał się dwugodzinnego rejsu po Zatoce Gdańskiej na pokładzie żaglowca „Zawisza Czarny” i lekcji samorządności. Rejsów odbyło się łącznie 20,  „Zawiszą Czarnym” dowodził kpt. Wiktor Wróblewski, a pomagała mu załoga i wolontariusze oraz uczestnicy rejsów, którzy wykonywali prace pokładowe, pracowali z żaglami, poznawali historię i budowę jednostki.  A po każdym rejsie młodzież spotykała się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, poznając zasady funkcjonowania samorządu wojewódzkiego, podziału administracyjnego województwa, ról poszczególnych instytucji i urzędów oraz zadań, jakie realizuje marszałek województwa.

Akcja Pomorze na Morze zrealizowana została przy współpracy z Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

 

Placówki uczestniczące w akcji Pomorze na Morze 2019
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, Liceum Salezjańskie w Rumi, ZSZiO w Żukowie, Technikum Weterynaryjne w Bolesławowie, Technikum Mechaniczne w Gdyni, Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie Żukowskim, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, Klub Sportowy Damroka Chmielno, SP nr 9 Słupsk, SP 39 w Gdyni, Bursa Gdańska, Zesp. Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, I LO w Kartuzach, SP w Kobylnicy.

Tagi: Pomorze na morze, Pomorski Związek Żeglarski, Zawisza Czarny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001