TYP: a1

Zakończyła się wrześniowa akcja Pomorze na morze

poniedziałek, 23 września 2019
Z mediów

Niemal 600 uczniów z pomorskich szkół wzięło udział w tegorocznej, jesiennej edycji akcji „Pomorze na morze”. Organizatorem akcji był Pomorski Związek Żeglarski, a partnerami akcji był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.  

 

Program akcji składał się dwugodzinnego rejsu po Zatoce Gdańskiej na pokładzie żaglowca „Zawisza Czarny” i lekcji samorządności. Rejsów odbyło się łącznie 20,  „Zawiszą Czarnym” dowodził kpt. Wiktor Wróblewski, a pomagała mu załoga i wolontariusze oraz uczestnicy rejsów, którzy wykonywali prace pokładowe, pracowali z żaglami, poznawali historię i budowę jednostki.  A po każdym rejsie młodzież spotykała się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, poznając zasady funkcjonowania samorządu wojewódzkiego, podziału administracyjnego województwa, ról poszczególnych instytucji i urzędów oraz zadań, jakie realizuje marszałek województwa.

Akcja Pomorze na Morze zrealizowana została przy współpracy z Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

 

Placówki uczestniczące w akcji Pomorze na Morze 2019
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, Liceum Salezjańskie w Rumi, ZSZiO w Żukowie, Technikum Weterynaryjne w Bolesławowie, Technikum Mechaniczne w Gdyni, Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie Żukowskim, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, Klub Sportowy Damroka Chmielno, SP nr 9 Słupsk, SP 39 w Gdyni, Bursa Gdańska, Zesp. Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, I LO w Kartuzach, SP w Kobylnicy.

Tagi: Pomorze na morze, Pomorski Związek Żeglarski, Zawisza Czarny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935