TYP: a1

Zakończenie SailBook Cup 2016 w Elblągu

czwartek, 27 października 2016
Informacja prasowa
Ostatnie załogi tegorocznych długodystansowych regatach morskich SailBook Cup 2016 wpłynęły na metę w Sopocie 25 lipca. Jednak dopiero w najbliższą sobotę, 29 października odbędzie się uroczyste zakończenia oraz wręczenia pucharów zwycięzcom VI edycji tych bałtyckich zmagań.

Sail cup
Fot. Weronika Chodanionek


Podobnie jak w zeszłym roku zakończenie SailBook Cup 2016 odbędzie się w Elblągu i połączone będzie z zakończeniem sezonu żeglarskiego Grand Prix Zalewu Wiślanego. Honorowy patronat nad uroczystością zakończenia długodystansowych regat morskich objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. "SailBook Cup stały się regatami o zasięgu ogólnopolskim - zarówno w czasie rywalizacji na wodach Bałtyku, jak i na zakończeniu gościmy uczestników z całej Polski. Staramy się by była to impreza ponad podziałami, łącząca żeglarzy z różnych regionów." - wspominają organizatorzy.

W tym roku po raz pierwszy w historii Srebrny Dzbanek - przedwojenny srebrny puchar SailBook Cup trafi do przedstawiciela województwa Warmińsko-Mazurskiego - Tomasza Makowskiego. Portem macierzystym jego jachtu "Apollo Sails 2 Easy" jest Elbląg. Puchar odbierze on z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Brzezina.

"Specyfika regat powoduje, że uczestnicy często nie mają okazji spotkać się na mecie zmuszeni powrotem do pracy po urlopie. SailBook Cup to prawie tygodniowa rywalizacja, a różnice w czasie na mecie wynoszą nawet kilka dni - mówi Jacek Zieliński, komandor regat. - Taka jesienna uroczystość zakończenia regat to okazja do spotkania, podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ogranizacji regat, podsumowania startów oraz wspólnego świętowania".

Uczestników i sympatyków tegorocznych i poprzednich edycji regat SailBook Cup organizatorzy zapraszają do Hotelu Młyn w Elblągu 29 października 2016 o godz. 18.
Tagi: SailBook Cup, regaty, sezon
TYP: a3
0 0
Komentarze