TYP: a1

Zakończenie SailBook Cup 2016 w Elblągu

czwartek, 27 października 2016
Informacja prasowa
Ostatnie załogi tegorocznych długodystansowych regatach morskich SailBook Cup 2016 wpłynęły na metę w Sopocie 25 lipca. Jednak dopiero w najbliższą sobotę, 29 października odbędzie się uroczyste zakończenia oraz wręczenia pucharów zwycięzcom VI edycji tych bałtyckich zmagań.

Sail cup
Fot. Weronika Chodanionek


Podobnie jak w zeszłym roku zakończenie SailBook Cup 2016 odbędzie się w Elblągu i połączone będzie z zakończeniem sezonu żeglarskiego Grand Prix Zalewu Wiślanego. Honorowy patronat nad uroczystością zakończenia długodystansowych regat morskich objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. "SailBook Cup stały się regatami o zasięgu ogólnopolskim - zarówno w czasie rywalizacji na wodach Bałtyku, jak i na zakończeniu gościmy uczestników z całej Polski. Staramy się by była to impreza ponad podziałami, łącząca żeglarzy z różnych regionów." - wspominają organizatorzy.

W tym roku po raz pierwszy w historii Srebrny Dzbanek - przedwojenny srebrny puchar SailBook Cup trafi do przedstawiciela województwa Warmińsko-Mazurskiego - Tomasza Makowskiego. Portem macierzystym jego jachtu "Apollo Sails 2 Easy" jest Elbląg. Puchar odbierze on z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Brzezina.

"Specyfika regat powoduje, że uczestnicy często nie mają okazji spotkać się na mecie zmuszeni powrotem do pracy po urlopie. SailBook Cup to prawie tygodniowa rywalizacja, a różnice w czasie na mecie wynoszą nawet kilka dni - mówi Jacek Zieliński, komandor regat. - Taka jesienna uroczystość zakończenia regat to okazja do spotkania, podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ogranizacji regat, podsumowania startów oraz wspólnego świętowania".

Uczestników i sympatyków tegorocznych i poprzednich edycji regat SailBook Cup organizatorzy zapraszają do Hotelu Młyn w Elblągu 29 października 2016 o godz. 18.
Tagi: SailBook Cup, regaty, sezon
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933