TYP: a1

Z gitarą i śpiewem przez morze

poniedziałek, 10 września 2018
Redakcja/MF

STS Kapitan Borchardt jest najstarszym żaglowcem pływającym obecnie pod polską banderą a w tym roku obchodzi swoje setne urodziny!. Jeśli macie ochotę nim pożeglować, 1 października zapraszamy na pokład, na wyjątkowy muzyczno-śpiewający rejs.

Kapitan Burchardt został zwodowany w Holandii w 1918 roku i służył początkowo jako oceaniczny statek towarowy. Podczas przebudowy w 1989 roku  wyposażono go w czternaście kabin. Do Polski został sprowadzony (jeszcze jako „Najaden”) po zakupie od szwedzkiego armatora jako statek szkolny. Przez obecnego właściciela został kupiony 30 sierpnia 2011 roku. Uroczystość nadania nazwy odbyła się 8 października tego samego roku - jednostkę nazwano imieniem Karola Olgierda Borchardta.

STS Kapitan Borchardt jest najmłodszym w polskiej flotylli żaglowców szkolnych, a jednocześnie jest najstarszym w Polsce i jednym z najstarszych w świecie pozostających w czynnej służbie. Żaglowiec może zabrać na pokład maksymalnie 64 osoby w systemie regatowym "gorącej koi" (tj. w obsadzie czterech wacht 15-osobowych w rejsach regatowych).  W rejsach turystycznych armator zwiększa do 16 osób liczebność załogi szkieletowej i wtedy zabiera maksymalnie na pokład 33 pasażerów dla komfortowej obsługi rejsów pasażerskich

Od 06 sierpnia 2017 r. portem macierzystym jednostki został Szczecin, a uroczystość zmiany bandery nastąpiła w trakcie finału regat Tall Ship Races 2017 w Szczecinie.

 

Zapraszamy na wyjątkowy rejs na pokładzie żaglowca. Termin: 1 – 7 października 2018. Trasa: Świnoujście – Bornholm-Christianso-Świnoujście. Jak twierdzi właściciel, ideą rejsu jest niewymuszone zaangażowanie uczestników w życie statku i stworzenie szansy na aktywne, zdrowe i przyjemne spędzenie czasu. A ten rejs odbywa się pod hasłem „Z gitara i śpiewem przez morze”.

Szczegóły i informacje:Dariusz Majewski,  adriatic.darek@interia.pl, tel. 607774746

 

 

 

 

 

Tagi: STS Kapitan Borchardt
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912