TYP: a1

Z gitarą i śpiewem przez morze

poniedziałek, 10 września 2018
Redakcja/MF

STS Kapitan Borchardt jest najstarszym żaglowcem pływającym obecnie pod polską banderą a w tym roku obchodzi swoje setne urodziny!. Jeśli macie ochotę nim pożeglować, 1 października zapraszamy na pokład, na wyjątkowy muzyczno-śpiewający rejs.

Kapitan Burchardt został zwodowany w Holandii w 1918 roku i służył początkowo jako oceaniczny statek towarowy. Podczas przebudowy w 1989 roku  wyposażono go w czternaście kabin. Do Polski został sprowadzony (jeszcze jako „Najaden”) po zakupie od szwedzkiego armatora jako statek szkolny. Przez obecnego właściciela został kupiony 30 sierpnia 2011 roku. Uroczystość nadania nazwy odbyła się 8 października tego samego roku - jednostkę nazwano imieniem Karola Olgierda Borchardta.

STS Kapitan Borchardt jest najmłodszym w polskiej flotylli żaglowców szkolnych, a jednocześnie jest najstarszym w Polsce i jednym z najstarszych w świecie pozostających w czynnej służbie. Żaglowiec może zabrać na pokład maksymalnie 64 osoby w systemie regatowym "gorącej koi" (tj. w obsadzie czterech wacht 15-osobowych w rejsach regatowych).  W rejsach turystycznych armator zwiększa do 16 osób liczebność załogi szkieletowej i wtedy zabiera maksymalnie na pokład 33 pasażerów dla komfortowej obsługi rejsów pasażerskich

Od 06 sierpnia 2017 r. portem macierzystym jednostki został Szczecin, a uroczystość zmiany bandery nastąpiła w trakcie finału regat Tall Ship Races 2017 w Szczecinie.

 

Zapraszamy na wyjątkowy rejs na pokładzie żaglowca. Termin: 1 – 7 października 2018. Trasa: Świnoujście – Bornholm-Christianso-Świnoujście. Jak twierdzi właściciel, ideą rejsu jest niewymuszone zaangażowanie uczestników w życie statku i stworzenie szansy na aktywne, zdrowe i przyjemne spędzenie czasu. A ten rejs odbywa się pod hasłem „Z gitara i śpiewem przez morze”.

Szczegóły i informacje:Dariusz Majewski,  adriatic.darek@interia.pl, tel. 607774746

 

 

 

 

 

Tagi: STS Kapitan Borchardt
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 July

Zmarł Witold Bublewski, harcmistrz, wybitny działacz Ligi Morskiej i Rzecznej, nestor polskiego żeglarstwa harcerskiego, zasłużony dla morskich spraw Polski.
sobota, 21 lipca 2007
Na s/y "Nord III" w samotny rejs z zamiarem dotarcia do Japonii wyruszył z San Francisco Andrzej Urbańczyk; było to pierwsze polskie przejście północnego Atlantyku.
czwartek, 21 lipca 1977
Do Nowego Jorku na "Gipsy Moth" wpływa Francis Chichester, zajmując pierwsze miejsce w pierwszych regatach OSTAR.
czwartek, 21 lipca 1960
Został założony pierwszy w Gdańsku polski klub żeglarski pod nazwą Pierwszy Polski Klub Jachtowy; później w 1932 r. klub ten połączył się z Polskim Klubem (niesportowym, a zrzeszającym gdańskich Polaków) i przybrał nazwę Polski Klub Morski.
piątek, 21 lipca 1922
Podniesienie bandery na barku "Lwów".
środa, 21 lipca 1920