TYP: a1

Yacht Club Sopot ponownie na starcie St. Maarten Heineken Regatta

poniedziałek, 20 listopada 2017
Informacja prasowa

Na przełomie lutego i marca 2018 roku załoga Yacht Club Sopot po raz trzeci z rzędu wystartuje w St.Maarten Heineken Regatta. Klubowa załoga wraca na pokład oceanicznego jachtu klasy VO70 „Monster Project”, na którym w zeszłym roku zajęła znakomite 22 miejsce w słynnych regatach Rolex Fastnet Race. Za sterem ponownie stanie Mistrz Olimpijski, członek honorowy YCS Mateusz Kusznierewicz.

[t][/t] [s]Fot. Ewa Katarzyna Fijołek[/s]

Sezon 2017 był dla Yacht Club Sopot bardzo udany. Członkowie YCS zrealizowali wiele krajowych i międzynarodowych projektów, zdobywając przy tym kilka cennych trofeów. Nadszedł czas na planowanie kolejnego roku. Koncepcje jak zwykle są bardzo ambitne, a rozpoczęciem sezonu, co już powoli staje się tradycją, będzie start klubowej załogi w St.Maarten Heineken Regatta na Karaibach.

[t][/t] [s]Fot. Ewa Katarzyna Fijołek[/s]

„Ten rok był dla nas niesamowity. Jako klub mamy naprawdę czym się chwalić. Zrealizowaliśmy duże międzynarodowe starty takie jak Heineken Regatta czy Rolex Fastnet Race. Nasi zawodnicy zdobyli Klubowe Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Polski w Match Racingu, czy też Vice-Mistrzostwo ORC. I wszystko to w formule PRO-AM czyli wspólnych startów wyczynowców i regatowych amatorów. Do tego pierwszy w Polsce Flaoting Party, czyli rodzinna impreza na wodzie, wspólne rejsy turystyczne na naszych krajowych jak i zagranicznych akwenach, pikniki rodzinne, Dzień Dziecka, Dzień Ojca. Poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko, ale w przyszłym roku nie odpuszczamy, a wręcz pniemy się jeszcze wyżej. A początek jak zwykle na Karaibach i jak zwykle na wspaniałym, oceanicznym jachcie regatowym” – podkreśla Filip Wójcikiewicz, Komandor Klubu.

[t][/t] [s]Fot. Ewa Katarzyna Fijołek[/s]

St.Maarten Heineken Regatta to międzynarodowa impreza, w której w zeszłym roku udział wzięło ponad dwa i pół tysiąca żeglarzy z czterdziestu państw. W tym roku będą to wyjątkowe regaty, gdyż wyspa St. Maarten została bardzo mocno zniszczona przez przechodzące przez Karaiby huragany. Władze wyspy oraz organizatorzy regat ciężko pracują by przywrócić to miejsce do swojej świetności, aby móc powitać uczestników regat na tym rajskim kawałku ziemi. Żeglarze z całego świata wystartują w Heineken Regatta, aby tym samym wesprzeć miejscową społeczność i pokazać ducha żeglarskiej solidarności.

[t][/t] [s]Fot. Ewa Katarzyna Fijołek[/s]

Trasa regat, jak co roku, ustawiona będzie blisko wyspy, a jeden z wyścigów odbędzie się wokół niej. YCS już trzeci raz z rzędu wystawi swoją załogę do startu w tych prestiżowych regatach. Załoga składać się będzie przede wszystkim z członków YCS, ale nie zabraknie również miejsca dla gości z zewnątrz, również tych którzy wcześniej nie mieli nic do czynienia z żeglarstwem regatowym. To jedna z głównych idei YCS. Zachęcać i zarażać żeglarską pasją nowe osoby. Dzięki zastosowaniu formatu PRO-AM (profesjonaliści i amatorzy) można skutecznie i z przyjemnością startować w regatach.

 

Załogę Yacht Club Sopot po raz kolejny poprowadzi Mistrz Olimpijski Mateusz Kusznierewicz, dla którego będzie to dobre przetarcie regatowe do rozpoczynającego się w połowie 2018 roku rejsu dookoła świata na jachcie Polska100.  

[t][/t] [s]Fot. Ewa Katarzyna Fijołek[/s]

„Każdy start w regatach z załogą Yacht Club Sopot jest nie tylko przyjemnością ale też bardzo cennym doświadczeniem. Podchodzimy do żeglarstwa ambitnie ale nigdy nie zapominamy o najcenniejszych wartościach takich jak szacunek, zaufanie i współpraca. Podoba mi się, że w YCS każdy nawzajem się wspiera przez co czujemy się jednym zespołem. Dobre wyniki i sukcesy są naturalnym efektem takiego postępowania.”– dodaje członek honorowy YCS Mateusz Kusznierewicz.

 

Szczegółowe informacje na temat startu w regatach St.Maarten Heineken Regatta oraz ofertę uczestnictwa można znaleźć na klubowej witrynie internetowej http://www.yachtclubsopot.com,. Bieżące informacje oraz relacje z wszystkich klubowych projektów można znaleźć również na profilu FB https://www.facebook.com/ycsopot/

Tagi: St.Maarten Heineken Regatta, Mateusz Kusznierewicz, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941