TYP: a1

XXVIII KUBRYK już wkrótce

czwartek, 10 maja 2012
Informacja prasowa
Już niedługo, 25-26 maja 2012 odbędzie się XXVIII edycja Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską KUBRYK '2012 - jednej z najstarszych i najbardziej tradycyjnych imprez tego typu w Polsce. Tradycyjnie też organizatorzy mają problemy z budżetem, więc festiwal w tym roku będzie skromny, ale z pewnością godny swojej marki.

Przewidywany jest udział następujących wykonawców: CZTERY REFY, FLASH CREEP, FORMACJA, NORTH CAPE, NORTH WIND, POD WIATR, QFTRY, SĄSIEDZI i SMUGGLERS.

Jak zwykle będą dwa długie koncerty w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18. W piątek KONCERT BALLAD ŻEGLARSKICH I MUZYKI FOLK (Żeglarska Kraina Łagodności i związki morza z muzyką folk), w sobotę KONCERT SZANT I PIEŚNI MORSKICH (Pieśni pracy i pieśni wolnego czasu z instrumentami i bez instrumentów).

Funkcję tawerny festiwalowej (dodatkowe koncerty towarzyszące) będzie spełniać w tym roku "KEJA PUB" , ul. Kopernika 46.

Więcej szczegółów na www.kubryk.szanty.pl i na Facebooku: http://www.facebook.com/kubryklodz.

Zapraszamy!


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883