TYP: a1

XXVIII KUBRYK już wkrótce

czwartek, 10 maja 2012
Informacja prasowa
Już niedługo, 25-26 maja 2012 odbędzie się XXVIII edycja Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską KUBRYK '2012 - jednej z najstarszych i najbardziej tradycyjnych imprez tego typu w Polsce. Tradycyjnie też organizatorzy mają problemy z budżetem, więc festiwal w tym roku będzie skromny, ale z pewnością godny swojej marki.

Przewidywany jest udział następujących wykonawców: CZTERY REFY, FLASH CREEP, FORMACJA, NORTH CAPE, NORTH WIND, POD WIATR, QFTRY, SĄSIEDZI i SMUGGLERS.

Jak zwykle będą dwa długie koncerty w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18. W piątek KONCERT BALLAD ŻEGLARSKICH I MUZYKI FOLK (Żeglarska Kraina Łagodności i związki morza z muzyką folk), w sobotę KONCERT SZANT I PIEŚNI MORSKICH (Pieśni pracy i pieśni wolnego czasu z instrumentami i bez instrumentów).

Funkcję tawerny festiwalowej (dodatkowe koncerty towarzyszące) będzie spełniać w tym roku "KEJA PUB" , ul. Kopernika 46.

Więcej szczegółów na www.kubryk.szanty.pl i na Facebooku: http://www.facebook.com/kubryklodz.

Zapraszamy!


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520