TYP: a1

XXVIII KUBRYK już wkrótce

czwartek, 10 maja 2012
Informacja prasowa
Już niedługo, 25-26 maja 2012 odbędzie się XXVIII edycja Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską KUBRYK '2012 - jednej z najstarszych i najbardziej tradycyjnych imprez tego typu w Polsce. Tradycyjnie też organizatorzy mają problemy z budżetem, więc festiwal w tym roku będzie skromny, ale z pewnością godny swojej marki.

Przewidywany jest udział następujących wykonawców: CZTERY REFY, FLASH CREEP, FORMACJA, NORTH CAPE, NORTH WIND, POD WIATR, QFTRY, SĄSIEDZI i SMUGGLERS.

Jak zwykle będą dwa długie koncerty w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18. W piątek KONCERT BALLAD ŻEGLARSKICH I MUZYKI FOLK (Żeglarska Kraina Łagodności i związki morza z muzyką folk), w sobotę KONCERT SZANT I PIEŚNI MORSKICH (Pieśni pracy i pieśni wolnego czasu z instrumentami i bez instrumentów).

Funkcję tawerny festiwalowej (dodatkowe koncerty towarzyszące) będzie spełniać w tym roku "KEJA PUB" , ul. Kopernika 46.

Więcej szczegółów na www.kubryk.szanty.pl i na Facebooku: http://www.facebook.com/kubryklodz.

Zapraszamy!


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872