TYP: a1

X Regaty Unity Line

środa, 11 sierpnia 2010
Paulina Wilk
IX Regaty Unity Line fot Krystyna i Jacek Soroka

W dniach 12 - 15 sierpnia w Świnoujściu odbędą się X Regaty Unity Line. Załogi ścigać się będą na trasie Świnoujście - Kołobrzeg - Świnoujście. Regaty Unity Line - tradycyjna impreza żeglarska, organizowana przez Jacht Klub AZS w Szczecinie i firmę żeglugową Unity Line, od wielu lat gromadzi najwięcej żeglarzy i jachtów na naszym wybrzeżu. 12 sierpnia w Porcie Jachtowym OSiR „Wyspiarz” w Świnoujściu spotkają się żeglarze z Polski, Niemiec i Danii. W tym roku spodziewany jest udział około 90 jachtów i około 400 żeglarzy. W wyścigach startują samotnicy, odltimery, katamarany i zwykłe morskie jachty załogowe.Wielu uczestników ma za sobą długie i ciekawe rejsy. Będzie niemiecki żeglarz Uwe Rottgering, który opłynął świat samotnie na swoim jachcie „Fanfan”, a także wielu znakomitych polskich żeglarzy. Takich jak: Edward Zając, który w samotnych rejsach po Bałtyku przepłynął już ponad 5000 mil morskich, Krzysztof Krygier - mistrz Polski w grupie jachtów morskich z pomiarem KWR i organizator 11 Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” czy Henryk Kałuża - uczestnik regat w grupie żeglarzy samotnych od 2001 roku.

12 sierpnia do godziny 17.00 będzie można spotkać się z nimi bezpośrednio. Ponadto opowiedzą oni o swoich rejsach, a tematem spotkania będzie żegluga samotna. Tego samego dnia o godzinie 20.30 odbędzie się odprawa kapitanów, którą poprowadzi Sędzia Główny Tomasz Paterkowski.

13 sierpnia o godzinie 08.00 przy wschodniej główce portu w Świnoujściu nastąpi start do pierwszego wyścigu na trasie Świnoujście – Kołobrzeg. Jachty spodziewane są w Kołobrzegu w godzinach wieczornych. Towarzyszyć im będą: statek Akademii Morskiej w Szczecinie „Nawigator XXI” oraz jacht motorowy „Morski Patrol” Zbigniewa Grześkowiaka. Kawalkada jachtów, znakomicie widoczna z plaż, z pewnością stanowić będzie sporą atrakcję.

IX Regaty Unity Line fot Krystyna i Jacek Soroka14 sierpnia w godzinach 12.00 - 15.00 odbędzie się wyścig na redzie portu w Kołobrzegu. Jego trasa zostanie ustawiona możliwie blisko plaży. Również w tym dniu w godzinach 10.00 – 23.00 rozegrają się na kołobrzeskiej plaży mistrzostwa budowania zamków z piasku oraz turniej piłki plażowej. Zaplanowano też postawienie namiotu wikinga oraz liczne konkursy. Wieczorem nastąpi wręczenie Pucharu prezydenta Miasta Kołobrzeg załodze jachtu,  pierwszy dotrze na mecie w Kołobrzegu. Na scenie wystąpi zespół szantowy i Sidney Polak.

15 sierpnia od godziny 08.00 jachty ścigać się będą na trasie Kołobrzeg – Świnoujście. Zakończenie regat odbędzie się na terenie jacht Klubu AZS w Szczecinie w dniu 28 sierpnia, sobota, od godziny 17.00. Towarzyszyć mu będzie spotkanie integracyjne żeglarzy polskich i niemieckich, wręczenie pucharów i upominków Unity Line i wspólna zabawa żeglarska wszystkich uczestników regat.


źródło: Piotr Stelmarczyk

 

 

IX Regaty Unity Line fot Krystyna i Jacek SorokaIX Regaty Unity Line fot Krystyna i Jacek Soroka

IX Regaty Unity Line fot Krystyna i Jacek Soroka


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786