TYP: a1

Wymyśl imię dla lodołamacza

poniedziałek, 20 stycznia 2020
Informacja prasowa/RZGW w SZczecinie

Niezwykły konkurs ogłosił Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie – trzeba wymyślić imiona dla…dwóch lodołamaczy. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 14 lutego a same lodołamacze mają zasilić flotę RZGW jesienią 2020 roku.

 

Każdy lodołamacz pływający we flocie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie ma swoje imię. I tak samo będzie w przypadku jednostek, które właśnie powstają w trójmiejskiej stoczni Shipbulding.  – Postanowiliśmy zaangażować mieszkańców naszego miasta i regionu w wymyślanie imion dla lodołamaczy. Serdecznie zachęcamy do przesyłania propozycji spośród których wybrane zostaną dwie najlepsze i nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.  – Chcielibyśmy by nazwa lodołamacza odnosiła się do świata zwierząt. Nazwa powinna symbolizować zwierzę dynamiczne, zwinne i szybkie. Liczymy na ciekawe propozycje i kreatywność naszych mieszkańców – mówi dyrektor Duklanowski.

 

Projektowanie obu lodołamaczy liniowych, które wzmocnią flotę Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie zastępując wysłużone jednostki już się zakończyło. Obecnie gięte i cięte są blachy, wszystko wskazuje na to, że jednostki będą gotowe w ostatnim kwartale roku 2020: - Lodołamacze liniowe to jednostki mniejsze, ich zadaniem jest wspieranie lodołamaczy czołowych w kruszeniu lodu. Nowe jednostki będą doskonale wyposażone i dostosowane do warunków panujących na Odrze, czyli np. niżówek. Jednostki będą mieć zanurzenie już na poziomie 1,4 metra – wyjaśnia Stefan Iwicki, koordynator Polsko-Niemieckiej akcji lodołamania, kierownik Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej RZGW Szczecin.

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 14 lutego 2020 roku. Propozycje nazw dla lodołamaczy należy przesyłać na adres michal.kaczmarek@wody.gov.pl. Wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone przez komisję konkursową powołaną przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi do końca lutego 2020.

 

REGULAMIN

Tagi: lodołamacz, nazwa, statek
TYP: a3
0 0
Komentarze