TYP: a1

Wodowanie promu “Landegode”

poniedziałek, 31 października 2011
Informacja prasowa
Gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding zaprasza na uroczyste wodowanie nowoczesnego promu pasażersko-samochodowego „Landegode”, budowanego dla jednego z największych armatorów floty promowej w Norwegii. Wodowanie będzie miało miejsce w środę, 2 listopada 2011 roku o godzinie 15:00.


Goście będą wpuszczani na teren stoczni już od godz. 14.30 bramą ul. Swojskiej. Wodowanie można będzie też obserwować z mostu na wyspę Ostrów (znajduje się na przedłużeniu ul. Swojskiej) bez wchodzenia na teren stoczni.

Prom przeznaczony jest do obsługi ruchu pasażerskiego na północy kraju, w rejonie Vestfjord pomiędzy portem Bodø a archipelagiem Lofotów. Jednorazowo będzie mógł zabrać na pokład 390 pasażerów i 120 samochodów osobowych. Statek napędzany będzie jednym silnikiem zasilanymi gazem LNG. Pozwoli to na osiągnięcie serwisowej prędkości – 17 węzłów i maksymalnej prędkości 19 węzłów. Statek budowany jest zgodnie z restrykcyjnymi normami ekologicznymi ograniczającymi emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Źródło: www.northship.com.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 May

W Gdyni odbywa się chrzest "MK Cafe Posti".
sobota, 25 maja 2002
Zakończenie samotnego rejsu dookoła świata Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez". Trasa rejsu prowadziła z Newport przez Atlantyk do Cape Town, dalej przez Ocean Indyjski do Hobart na Tasmanii, potem przez Pacyfik do Port Stanley na Falklandach i prze
piątek, 25 maja 1973