TYP: a1

Wirtualne Regaty MileDOBRA 2023

czwartek, 16 lutego 2023

W dniach 01 - 15 marca 2022 odbędą się wirtualne charytatywne regaty MileDOBRA - Szkół Żeglarskich (www.MileDOBRA.org) To akcja w której może wziąć udział każdy. Na linii startu staną do wyścigu szkoły żeglarskie z całej Polski. Załogi będą zbierały środki na rzecz Fundacji Ocean Marzeń, która rozwija młodzież z domów dziecka poprzez wychowanie przez żeglarstwo, prowadząc w ramach Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej swoich kadetów od szczura lądowego do zawodowego Instruktora Żeglarstwa, czy Marynarza. 

Od 2011 roku kadeci Fundacji brali udział w 115 rejsach na Mazurach i 27 rejsach morskich na morzu Bałtyckim i Północnym, w czasie których przepłynęli ponad 13 000 mil morskich. Od 2015 roku wychowankowie Fundacji pracują w jako Kadra, prowadząc jachty i szkolenia, a stypendyści w szkołach morskich odbywają całoroczne płatne staże na statkach handlowych, opływając całą kule ziemską.

W regatach MileDOBRA.org może wziąć każdy. Jedna wpłacona złotówka, to jedna mila, która przybliża daną załogę do mety. 

Strona regat  www.MileDOBRA.org

Tagi: mileDOBRA, pomoc, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786