TYP: a1

WindWhisper z polską ekipą wygrał portowy etap The Ocean Race

poniedziałek, 9 stycznia 2023
Z mediów/PAP

W pierwszym, portowym wyścigu klasy VO65 tegorocznego The Ocean Race rozegranym 8 polska ekipa okazała się być bezkonkurencyjna.

Ścigało się sześć jednostek, w tym WindWhisper pod dowództwem hiszpańskiego skippera Pablo Arrarte. Trasa na planie prostokąta zlokalizowana była blisko brzegu, tak by kibice z bliska mogli obserwować zmagania żeglarzy. Po ciasnym początku, gdy cztery jachty szły dziób w dziób, WindWhisper szybko wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Pozostałym ekipom nie udało się zmieścić w 15-minutowym limicie czasu liczonym od chwili przekroczenia mety przez zwycięzcę.

 

Za to zwycięstwo Racing Team zainkasował 6 punktów (reszta startujących załóg nie zdobyła ani jednego). Co prawda wyniki wyścigów portowych nie liczą się do klasyfikacji generalnej The Ocean Race Sprint Cup, ale mają znaczenie, jeśli załogi zdobędą w nim taką samą liczbę punktów.

W wyścigu portowym na pokładzie WindWhisper brali udział: Pablo Arrarte (skipper), Aksel Magdahl (nawigator), Mateusz Gwóźdż, Liz Wardley, Szymon Cierzan, Arianne van de Loosdrecht, Marcin Sutkowski, Antonio Cuervas-Mons Ruiloba, Magdalena Kwaśna, Guillermo Altadill oraz Tomasz Piotrowski (on board reporter).

15 stycznia rozpocznie się wyścig na trasie z Alicante do Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka. Wyścig można śledzić na stronie theoceanrace.com

 

Tagi: The Ocean Race, WindWhisper
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956