TYP: a1

Vendee Globe 2012 - kolejni zawodnicy wycofują się z regat

poniedziałek, 19 listopada 2012
Dziewiątego dnia regat okołoziemskich Vendee Globe o wycofaniu się z udziału w zawodach poinformował organizatorów kolejny zawodnik. Tym razem jest to Francuz Jérémie Beyou. Jérémie miał nadzieję na dokonania samodzielnych napraw swojego jachtu (co dopuszcza regulamin regat) na Wyspach Zielonego Przylądka, jednak okazało się to niemożliwe.

Wcześniej z powodu awarii z zawodów wycofali się Marc Guillemot, Louis Burton oraz jedyna kobieta biorąca udział w tegorocznych regatach - Sam Davies.

Zbigniew Gutkowski nadal ma problemy z elektroniką, natomiast udało mu się zrzucić zaplątany na sztagu genaker. Żagiel jest uszkodzony, ale bez problemu można go będzie naprawić w żaglowni. Obecnie Gutkowski wydostał się już ze strefy słabych wiatrów i stara się choć częściowo zredukować starty powstałe w wyniku konieczności zatrzymania się i usuwania awarii.

Trasę na żywo można śledzić tutaj: tracking2012.vendeeglobe.org

Strona regat: www.vendeeglobe.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 May

Wyruszył w rejs Willy de Roos na stalowym keczu "Williwaw"; przekroczył północny krąg polarny, żeglował wzdłuż zachodniego brzegu Grenlandii, przeszedł Przejście Północno-Zachodnie i dookoła Alaski, dotarł do Vancouver w Kanadzie.
sobota, 21 maja 1977
W Warszawie zmarł Leonid Teliga, pierwszy polski samotny żeglarz, który w okresie powojennym opłynął kulę ziemską na jachcie "Opty".
piątek, 21 maja 1971
Na jachcie "Tilikum", przebudowanym kanoe z cedrowego drzewa, w okołoziemski rejs wypłynął John C. Voss.
wtorek, 21 maja 1901
W suchym doku w Greenwich, w trakcie remontu częściowo spłonął kliper "Cutty Sark".
poniedziałek, 21 maja 2007