TYP: a1

Vendee Globe 2012 - kolejni zawodnicy wycofują się z regat

poniedziałek, 19 listopada 2012
Dziewiątego dnia regat okołoziemskich Vendee Globe o wycofaniu się z udziału w zawodach poinformował organizatorów kolejny zawodnik. Tym razem jest to Francuz Jérémie Beyou. Jérémie miał nadzieję na dokonania samodzielnych napraw swojego jachtu (co dopuszcza regulamin regat) na Wyspach Zielonego Przylądka, jednak okazało się to niemożliwe.

Wcześniej z powodu awarii z zawodów wycofali się Marc Guillemot, Louis Burton oraz jedyna kobieta biorąca udział w tegorocznych regatach - Sam Davies.

Zbigniew Gutkowski nadal ma problemy z elektroniką, natomiast udało mu się zrzucić zaplątany na sztagu genaker. Żagiel jest uszkodzony, ale bez problemu można go będzie naprawić w żaglowni. Obecnie Gutkowski wydostał się już ze strefy słabych wiatrów i stara się choć częściowo zredukować starty powstałe w wyniku konieczności zatrzymania się i usuwania awarii.

Trasę na żywo można śledzić tutaj: tracking2012.vendeeglobe.org

Strona regat: www.vendeeglobe.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933