TYP: a1

Vendee Globe 2012 - kolejni zawodnicy wycofują się z regat

poniedziałek, 19 listopada 2012
Dziewiątego dnia regat okołoziemskich Vendee Globe o wycofaniu się z udziału w zawodach poinformował organizatorów kolejny zawodnik. Tym razem jest to Francuz Jérémie Beyou. Jérémie miał nadzieję na dokonania samodzielnych napraw swojego jachtu (co dopuszcza regulamin regat) na Wyspach Zielonego Przylądka, jednak okazało się to niemożliwe.

Wcześniej z powodu awarii z zawodów wycofali się Marc Guillemot, Louis Burton oraz jedyna kobieta biorąca udział w tegorocznych regatach - Sam Davies.

Zbigniew Gutkowski nadal ma problemy z elektroniką, natomiast udało mu się zrzucić zaplątany na sztagu genaker. Żagiel jest uszkodzony, ale bez problemu można go będzie naprawić w żaglowni. Obecnie Gutkowski wydostał się już ze strefy słabych wiatrów i stara się choć częściowo zredukować starty powstałe w wyniku konieczności zatrzymania się i usuwania awarii.

Trasę na żywo można śledzić tutaj: tracking2012.vendeeglobe.org

Strona regat: www.vendeeglobe.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580