TYP: a1

Velux 5 Oceans - walka o miejsca na podium

piątek, 12 listopada 2010
Weronika Morys
MindeloNa prowadzeniu regat okołoziemskich nadal znajduje się Brad Van Liew na jachcie Le Pingouin. Amerykanina już tylko 670 Mm dzieli od mety pierwszego etapu w Cape Town. Na drugim miejscu utrzymuje się Zbigniew Gutkowski na Operon Racing. Polak traci 470 Mm do Brada.

Zaostrza się walka o miejsce trzecie. Obecnie na trzeciej pozycji płynie Kanadyjczyk Derek Hatfield na łódce Active House, jednak zmniejsza się jego przewaga nad skipperem z Wielkiej Brytanii, Chrisem Stanmore-Majorem na Spartanie. Brytyjczyk zredukował przewagę Dereka Hatfielda do około 130 mil morskich. Obaj żeglarze mają jeszcze około 2000 Mm do mety, a zatem przed finiszem wszystko może się wydarzyć.

Gutek stracił swój ostatni żagiel pełnowiatrowy, spinaker. Chociaż żeglarzowi udało się naprawić zerwany wcześniej fał, to zaraz po postawieniu żagiel się podarł. Polak musi kontynuować rejs z prędkością "turystyczną". Gutkowski uważa, że przez wszystkie awarie, które miały miejsce od startu stracił kilkaset mil. W tej sytuacji nie może zrobić nic więcej, a konieczne naprawy zostaną dokonane dopiero w Kapsztadzie.

Christophe Bullens przebywa na Wyspach Zielonego Przylądka. Belgijski sternik musiał przerwać wyścig z przyczyn zdrowotnych - oprócz długotrwałej gorączki zaczęła mu dokuczać infekcja pachwiny. Na zdjęciu jacht Bullensa, Five Oceans of Smiles, w Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka.

Zapraszamy na www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967