TYP: a1

Velux 5 Oceans - start czwartego etapu za cztery dni

środa, 23 marca 2011
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Już w najbliższą niedzielę 27 marca planowany jest start kolejnego etapu wokółziemskich samotniczych regat Velux 5 Oceans. Trasa czwartego etapu będzie wiodła z urugwajskiego Punta del Este do Charleston w Południowej Karolinie (USA), początkowo wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej, a następnie Północnej. Przebycie około 6 000 mil zajmie zawodnikom prawdopodobnie 25-30 dni.


"Urugwaj to miejsce głównie turystyczne, nie ma tu niestety profesjonalnych stoczni ani sprzętu dostępnego w portach dysponujących pełną infrastrukturą do obsługi żeglarzy" - powiedział dziś Zbigniew "Gutek" Gutkowski, który od momentu przybycia do Punta del Este stara się naprawić uszkodzony kil swojego jachtu. "Ponieważ korzystamy z jedynego dźwigu w tym kraju, nie możemy dostać pozwolenia, aby Operon Racing był w górze dłużej niż kilka godzin. Dziś kolejny dzień starań, mamy pozwolenie na 6 godzin prac. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej zabezpieczyć kil i upewnić się, że można żeglować bezpiecznie. Prawdopodobnie nie uda nam się wszystkiego zrobić, więc będziemy kontynuować w Charleston. Wszystkie prace poza tym zakończyliśmy z sukcesem" - dodał.

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982