TYP: a1

Velux 5 Oceans - przygotowania do drugiego etapu regat

poniedziałek, 29 listopada 2010
Weronika Morys
Velux5OceansCzterech zawodników znajduje się już w Cape Town. Ostatni z nich, Chris Stanmore-Major, dopłynął do mety ponad tydzień temu. Wszyscy ciężko pracują przy swoich łódkach przygotowując je do kolejnego etapu wokółziemskich regat, który rozpocznie się 12 grudnia.

Trasa drugiej części regat biegnie z Cape Town przez nieprzyjazne wody Oceanu Indyjskiego do Wellington w Nowej Zelandii. Żeglarze będą musieli zmierzyć się z silnymi wiatrami wiejącymi w okolicach "ryczących czterdziestek" i "wyjących pięćdziesiątek". Te niebezpieczne rejony wymagają od skippera ciągłej uwagi i skupienia. Wchodzenie na maszt w takich warunkach jest prawie niemożliwe, dlatego przed wypłynięciem trzeba ograniczyć ryzyko awarii do minimum. Oznacza to drobiazgowy przegląd jednostek.

Tymczasem piąty z zawodników, Christophe Bullens, ciągle walczy z kolejnymi problemami. Kilka dni temu na pokład jachtu Bullensa, Five Oceans of Smiles, wdarła się woda. Sytuacja wynikała z awarii części generatora prądu - cała woda z obiegu chłodzenia silnika wlewała się do środka. Zalane zostały między innymi zapasy jedzenia. Belgowi zostało jeszcze około 1300 Mm do mety pierwszego etapu wyścigu.

Więcej informacji: www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 March

Podczas wokółziemskiego rejsu "Dar Młodzieży" pod dowództwem Leszka Wiktorowicza opłynął Przylądek Horn.
niedziela, 6 marca 1988
Odeszła na wieczną wachtę Magdalena Jankowska, dziennikarka, wieloletni sekretarz redakcji "Żagli".
niedziela, 6 marca 1988
W Stoczni Gdańskiej im. Lenina wodowana zostaje "Iskra II" - statek szkolny Marynarki Wojennej.
sobota, 6 marca 1982