TYP: a1

Velux 5 Oceans - Polak na prowadzeniu

piątek, 22 października 2010
Weronika Morys
Velux 5 OceansOd wczoraj Operon Racing, jacht Zbigniewa “Gutka” Gutkowskiego płynie na pierwszej pozycji w okołoziemskich regatach samotników Velux 5 Oceans.

Za Polakiem plasują się Brad Van Liew (Le Pingouin, USA), Derek Hatfield (Active House, CAN) i Chris Stanmore-Major (Spartan, GBR). Z portu La Rochelle nie wypłynął jeszcze Belg Christophe Bullens, który po odbyciu skróconych kwalifikacji nadal przygotowuje do rejsu swój jacht Five Oceans of Smiles.

"Gutek" wybrał opcję zachodnią, co okazało się bardzo dobrą decyzją, dzięki której wysunął się na prowadzenie. Polski żeglarz musiał się również zmierzyć z wymianą urwanego fału. W tym celu konieczne było wejście na maszt podczas silnego wiatru, co Gutek porównał do wchodzenia na dach rozpędzonego pociągu.

Liderzy wyścigu, Polak i Amerykanin, mają przed sobą około 5840 Mm do Cape Town, gdzie zakończy się pierwszy z pięciu etapów wyścigu.

Velux 5 Oceans

Źródło: www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861