TYP: a1

Uroczyście Zakończono I Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC Baltic Polonez Cup Race 2016

czwartek, 17 listopada 2016
Informacja prasowa

Na Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow Łódź 2016 odbyło się uroczyste zakończenie Baltic Polonez Cup Race 2016, oraz I Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych.

Fot. Mariusz Bartosik

Wśród obecnych partnerów tegorocznej edycji byli Grzegorz Wiśniewski reprezentujący gospodarza: firmę Interservis Sp. Z o.o. organizatora Targów Boatshow, obecni byli również przedstawiciele Komisji Żeglarstwa Morskiego PZŻ: przewodniczący Maciej Leśny i Edward Kinas.

W pierwszej kolejności organizator wymienił wszystkich partnerów i osoby pracujące przy organizacji tegorocznej edycji, oraz złożył im podziękowania za wsparcie.

Po podziękowaniach przystąpiono do wręczenia nagród wyścigu długiego Baltic Polonez Cup Race 2016 w grupach przeliczeniowych ORC, a w tym do wręczenia nagrody głównej wyścigu długiego: słynnego przechodniego „Pucharu Poloneza" który w tym roku wywalczył wspaniałą żeglugą: Maciej Muras na jachcie Vector Baltica.

Po nagrodach ORC, przyszedł czas na wręczenie Pucharów K. Jaworskiego i J. Siudego dla najszybszych jachtów w czasie bezwzględnym w grupach Single (Jerzy Matuszak na jachcie Dancing Quenn) i Double (Uwe Roetgerring i Joanna Pajkowska na jachcie Rote 66)

Nagrodę specjalną Fair Play Targów Boatshow Łódź (model jachtu) - otrzymał najdojrzalszy uczestnik edycji 2016 Lech Lewandowski który wystartował na jachcie Grenada.

Po wręczeniu nagrody specjalnej organizatorzy przeszli do wręczenia nagród w grupach Open.

Przypomnijmy, że w Baltic Polonez Cup Race zgodnie z tradycją wszyscy startujący niezależnie od zajętego miejsca otrzymują pamiątkowe statuetki ręcznie wykonane przez firmę Glass Studio Habrat.

Po zakończeniu pierwszej części uroczystego zakończenia organizatorzy wraz z przedstawicielami Komisji Żeglarstwa Morskiego PZŻ przeszli do wręczenia medalów I Morskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych.

Fot. Mariusz Bartosik

Edward Kinas udekorował wszystkich uczestników grup ORC (Single i Double) pamiątkowymi medalami Mistrzostw, Mistrzowie i vice Mistrzowie Polski otrzymali specjalne medale w kolorach złotym, srebrnym i brązowym.

Wyniki Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych obejmowały punktację grup ORC we wszystkich pięciu wyścigach jakie w tym roku się odbyły, warto podkreślić, że rywalizacja szczególnie w grupach Single była bardzo zacięta, różnice punktowe pierwszych czterech zawodników wynosiły tylko po 1 punkcie w klasyfikacji.

Mistrzowie Polski Samotników i Załóg Dwuosobowych zostali zaproszeni na podsumowanie sezonu żeglarskiego POZŻ, na którym otrzymają Puchary Mistrzów Polski Samotników i Załóg Dwuosobowych PZŻ 2016.

I Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych trwały prawie tydzień czasu, a żeglarze rywalizowali w pięciu wyścigach na trzech różnych dystansach, które pozwoliły na sprawdzenie umiejętności żeglarzy nie tylko na dystansie długim, ale również na dystansach krótkich i średnich, które szczególnie dla żeglarzy samotników są bardzo trudnym wyzwaniem.

Po wręczeniu statuetek i medali MP, rozlosowano wśród wszystkich uczestników dodatkowe nagrody ufundowane były przez: Interservis Sp. Z o.o.. Sailportal.pl, wydawcę i autora Adama Michel (Routing pogodowy), oraz wyjątkowe książki ufundowane przez Wydawnictwo Nautica - bardzo dziękujemy.

Zapraszamy za rok


Klasyfikacja I Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC żeglarzy samotników:

1 miejsce i Mistrz Polski Samotników - Marcin Lorych na jachcie Bluefin II

2 miejsce i Vice – Mistrz Polski żeglarzy samotników -  Artur Burdziej na jachcie Loxa

3 miejsce i drugi 2 Vice – Mistrz Polski żeglarzy samotników - Władysław Chmielewski na jachcie Buena.

Klasyfikacja I Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg dwuosobowych:

1 miejsce i Mistrzowie Polski Załóg Dwuosobowych – Mirosław Zemke Ryszard Szostak na jachcie Hobart

2 miejsce i Vice – Mistrzowie Polski Załóg Dwuosobowych – Mikołaj Marecki i Krzysztof Łobodziec na jachcie Aquarela

3 miejsce i drudzy Vice – Mistrzowie Polski Załóg Dwuosobowych – Romuald Bohatyrewicz i Ryszard Żełudziewicz na jachcie Eilean.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Klasyfikacja wyścigu długiego Baltic Polonez Cup Race 2016:

Puchar Poloneza i 1 miejsce w grupie ORC Single zdobył Maciej Muras na jachcie Vector Baltica

Statuetkę K. Jaworskiego w Single i 1 miejsce w Open I Single zajął Jerzy Matuszak jaht Dancing Queen (najszybszy bezwzględnie)

1 miejsce w grupie Open II Single zajął Wolfgang Hirschbeck na jachcie R2D2

Statuetkę K. Jaworskiego i J. Siudego w Double oraz 1 miejsce w grupie Open I otrzyma załoga Uwe Röttgering i Joanna Pajkowska na jachcie Rote 66 (najszybsi bezwzględnie)

1 miejsce w grupie ORC Double zajęła załoga: Andrzej Zieliński i Mariusz Sarnowski na jachcie Aquarella

1 miejsce w grupie Open Ii zajęła załoga Romuald Bohatyrewicz i Ryszard Żełudziewicz na jachcie Eilean

 

Tagi: Regaty, Baltic Polonez Cup
TYP: a3
0 0
Komentarze