TYP: a1

Targi Boatshow coraz bliżej

wtorek, 6 listopada 2018
Informacja prasowa
Spotkania ze znanymi żeglarzami, prezentacje premierowych jachtów motorowych oraz bezpłatne warsztaty i szkolenia – to główne punkty tegorocznej edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow. Przypominamy, że spotykamy się w Łodzi już w najbliższy weekend, 9 – 11 listopada.
 

 
Już po raz 20 do hali Expo – Łódź przyjedzie kilka tysięcy miłośników sportów wodnych. Będą mogli zapoznać się z ofertą 130 wystawców prezentujących m.in. jachty motorowe i żaglowe, houseboaty, łodzie spacerowe, wędkarskie oraz wszystko to co jest niezbędne do aktywnego wypoczynku na wodzie.
 
Świat skuterów wodnych
Skutery wodne wiodących marek będzie można zobaczyć w stoiskach kilku dystrybutorów, którzy będą obecnie na Boatshow 2018. Wśród atrakcji dla motorowodniaków znajdzie się także prezentacja pracy profesjonalnej stacji serwisowej. Wszyscy chętnie będą mogli zobaczyć skuter wodny „przecięty na pół” i dowiedzieć się jak działają takie maszyny. Dodatkowo pokazywane będą skutery światoej sławy zawodników oraz skutery wykorzystywane w ratownictwie wodnym.
Gośćmi targów będą:
- Anna Jachimek - wielokrotna laureatka krajowych i europejskich zawodów skuterów wodnych
- Załoga "Projekt Bałtyk" - rekordziści, którzy we wrześniu pokonali na skuterze wodnym Bałtyk i tego samego dnia wrócili do kraju
W trakcie targów promować będziemy Grand Prix Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. To jedna największych tego typu imprez w tej części Europy. Jej organizatorzy będzie można spotkać w stoisku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Łódzkiego oraz serwisu Prima Jet.  Na sobotę zaplanowano briefing prasowy zapowiadający kolejne zawody.
 
Spotkanie z Szymonem Kuczyńskim
Codziennie podczas targów wszyscy chętni będą mogli osobiście porozmawiać z Szymonem Kuczyńskim i podziwiać Maxusa 22, którym w roku 2018 samotnie opłyną ziemię bez zawijania do portu. Zajęło mu to 270 dni, a dokonał tego na najmniejszym jachcie w historii światowego żeglarstwa. O rejsie, finansowaniu takich przedsięwzięć i planach na przyszłość będzie także mowa podczas specjalnych spotkań z Szymonem na targowej scenie.
 
Jak co roku targom towarzyszyć będzie wiele bezpłatnych szkoleń, warsztatów i spotkań. Na targi Boatshow powracają także szanty oraz klimatyczna tawerna. Codziennie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni odbywać się będą koncerty, a goście targowej tawerny będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej przygotowanej przez Starą Szkutnię. W sobotę wieczorem z hali Expo wszyscy chętni będą mogli przejechać darmowymi busami na koncert galowy z okazji 20 edycji Boatshow.
 
 
 
 
Tagi: targi, Boatshow, Szymon Kuczyński
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629