TYP: a1

Szczecin zaprasza na …TTSR 2017. Na początek …tramwajem!

wtorek, 29 listopada 2016
Informacja prasowa/Tomasz Owsik - Kozłowski

Finały i międzynarodowe zloty żaglowców The Tall Ships Races to impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do Szczecina zawitała już trzykrotnie - w 2007, 2013 i 2015 roku, przyciągając za każdym razem do 2,5 miliona mieszkańców miasta i gości, z całego świata. Po raz kolejny – w  sierpniu 2017 roku - znowu zawitają do nas największe żaglowce, a  morski Szczecin promuje i zaprasza na to żeglarskie święto już od finału bałtyckich regat w 2015 roku. Kolejna niespodzianka promocyjna już w najbliższy czwartek 1 grudnia br., od godz. 7.00 rano, a będzie ona atrakcją dla porannych pasażerów szczecińskiego …tramwaju nr 12!

The Tall Ship Races

Fot. Wiesław Seidler

Regatowym tramwajem z Tramwajowej Przystani

 

Codzienna podróż szczecińskim tramwajem może zamienić się w niesamowitą żeglarską przygodę! Wystarczy trochę wyobraźni i …regatowy tramwaj.

 

Tramwajowy przystanek przy pl. Szarych Szeregów w centrum Szczecina już niebawem zmieni się w Tramwajową Przystań. Cumować w niej będą składy jeżdżące na różnych liniach. Spośród nich jeden będzie wyjątkowy. Regatowy tramwaj przybije do brzegu przystani w najbliższy czwartek (1 grudnia) około godz. 7.00.Tego dnia, w godz. 7.00 – 10.00, nietypowy tramwaj-żaglowiec kursował będzie na trasie z Pomorzan do Dworca Niebuszewo i z powrotem. Przejażdżka nim, przez trzy godziny czwartkowego poranka, będzie bezpłatna. W jego wnętrzu, wśród pasażerów pędzących do pracy lub szkoły, grać będzie zespół Majtki Bosmana, zaś dobrej podróży szczecinianom życzyć będzie popularny „Gryfu”. Na osłodzenie pierwszego grudniowego dnia pasażerowie, którzy rozpoczną lub zakończą swoją podróż na tym niecodziennym przystanku, będą mogli skosztować marynarskich słodkości. Nie zabraknie też drobnych regatowych upominków. 

Fot. Wiesław Seidler

Już dzisiaj zapraszamy w dziewiczy rejs regatowym tramwajem.

Po co to wszystko? Po to, aby już teraz, w szary jesienny poranek, poczuć żeglarski klimat i przygotować się do niesamowitego wydarzenia, które odbędzie się w Szczecinie w dniach od 5 do 8 sierpnia 2017. Mowa oczywiście o wielkim finale The Tall Ships Races 2017. Pomóc nam w tym mają elementy promocyjne sukcesywnie pojawiające się w przestrzeni miejskiej.

Zachęca do tego m.in. Szczecińska Agencja Artystyczna, która na tę okoliczność nagrała wideo-zapowiedź The Tall Ships Races 2017

 

 

Już w 2017 roku Wały Chrobrego w Szczecinie po raz kolejny wypełnią się jedyną w swoim rodzaju żeglarską atmosferą. Od 5 do 8 sierpnia podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu. Do Szczecina powrócą największe żaglowce świata – to tu odbędzie się finał The Tall Ships Races 2017 – największe w Polsce plenerowe wydarzenie przyszłego roku.

Regaty rozpoczną się w Halmstad w Szwecji. Z tego portu, 3 lipca, załogi wyruszą w swoją wielką przygodę. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze odpoczną do 16 lipca. Następnie popłyną do fińskiego portu Turku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda, skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na zachód. Wielki finał The Tall Ships Races odbędzie się w Szczecinie, gdzie od 5 do 8 sierpnia zagości magiczny klimat, a miasto zamieni się w żeglarską stolicę Europy. Zlot żaglowców uświetni swoim koncertem Andrea Bocelli. 

Więcej: fb.com/TSRSzczecin

  

Tagi: The Tall Ship Races, regaty, żaglowce, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924