TYP: a1

Święto Żeglarstwa w Wejherowie

piątek, 27 grudnia 2013
Spotkania z wybitnymi żeglarzami, prezentacje i pokazy filmów, żeglowanie na symulatorze, a na deser Pomorska Gala Żeglarska. Zapraszamy do Wejherowa na Święto Żeglarstwa!

Święto Żeglarstwa to całodzienna impreza organizowana wspólnie przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Wejherowa. Odbędzie się 18 stycznia w godz. 10-20 w nowoczesnym gmachu Filharmonii Kaszubskiej.

Tego dnia będzie tam można spotkać się i posłuchać pasjonujących opowieści wybitnych polskich żeglarzy, m. in. pierwszą kobietę, która samotnie opłynęła świat jachtem - Krystynę Chojnowską-Liskiewicz, tegorocznego uczestnika legendarnych transatlantyckich regat samotników OSTAR Krystiana Szypkę oraz Macieja Sodkiewicza, który na jachcie „Barlovento II” dotarł najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

Spotkania z żeglarzami to nie wszystko co czeka na miłośników żagli 18 stycznia. W tym czasie w Filharmonii Kaszubskiej będzie również można obejrzeć prezentacje walorów żeglarskich Pomorza i Wejherowa, poświęcone im wystawy oraz pokazy radiojachtingu. Odbędzie się także projekcja filmu „Tabarly” o słynnym francuskim żeglarzu Ericu Tabarlym poprzedzona wprowadzeniem znanego publicysty morskiego Aleksandra Goska.

Święto Żeglarstwa jest skierowane nie tylko do dorosłych. Zaproszeni są także dzieci, dla których przygotowane zostały gry i zabawy żeglarskie. Największą atrakcją będzie zapewne symulator żeglarski, na którym będzie można poćwiczyć żeglowanie „na sucho”.

Finałem Święta Żeglarstwa będzie Pomorska Gala Żeglarska, podczas której, jak co roku, ogłoszone zostaną i wręczone „Kryształowe Żagle” - nagrody POZŻ za największe osiągnięcia w żeglarstwie pomorskim w tym roku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891