TYP: a1

Święto Żeglarstwa w Wejherowie

piątek, 27 grudnia 2013
Spotkania z wybitnymi żeglarzami, prezentacje i pokazy filmów, żeglowanie na symulatorze, a na deser Pomorska Gala Żeglarska. Zapraszamy do Wejherowa na Święto Żeglarstwa!

Święto Żeglarstwa to całodzienna impreza organizowana wspólnie przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Wejherowa. Odbędzie się 18 stycznia w godz. 10-20 w nowoczesnym gmachu Filharmonii Kaszubskiej.

Tego dnia będzie tam można spotkać się i posłuchać pasjonujących opowieści wybitnych polskich żeglarzy, m. in. pierwszą kobietę, która samotnie opłynęła świat jachtem - Krystynę Chojnowską-Liskiewicz, tegorocznego uczestnika legendarnych transatlantyckich regat samotników OSTAR Krystiana Szypkę oraz Macieja Sodkiewicza, który na jachcie „Barlovento II” dotarł najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

Spotkania z żeglarzami to nie wszystko co czeka na miłośników żagli 18 stycznia. W tym czasie w Filharmonii Kaszubskiej będzie również można obejrzeć prezentacje walorów żeglarskich Pomorza i Wejherowa, poświęcone im wystawy oraz pokazy radiojachtingu. Odbędzie się także projekcja filmu „Tabarly” o słynnym francuskim żeglarzu Ericu Tabarlym poprzedzona wprowadzeniem znanego publicysty morskiego Aleksandra Goska.

Święto Żeglarstwa jest skierowane nie tylko do dorosłych. Zaproszeni są także dzieci, dla których przygotowane zostały gry i zabawy żeglarskie. Największą atrakcją będzie zapewne symulator żeglarski, na którym będzie można poćwiczyć żeglowanie „na sucho”.

Finałem Święta Żeglarstwa będzie Pomorska Gala Żeglarska, podczas której, jak co roku, ogłoszone zostaną i wręczone „Kryształowe Żagle” - nagrody POZŻ za największe osiągnięcia w żeglarstwie pomorskim w tym roku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861