TYP: a1

Słoneczna łódka na Targach Energetyki

piątek, 16 września 2011
Informacja prasowa

Solar Boat Regatta 2011. Bartosz Puchowski
Łódka na panele słoneczne Fiten Solar 2012, jako przykład zastosowania energii ze źródeł odnawialnych w sporcie i rekreacji, będzie atrakcją rozpoczynających się w 19 września w Jachrance VIII Targów Energii. To jedno z najważniejszych w Polsce spotkań profesjonalistów z branży energetycznej.


Od czterech lat odbiorcy energii w Polsce mają wolność wyboru sprzedawcy energii. Nie muszą już kupować prądu od tego zakładu, do którego należy sieć energetyczna na danym terenie. Płacą mu tylko za przesył. Z takiej możliwości skorzystało już ok. 10 tys. odbiorców, głównie instytucjonalnych. Jak w tej sytuacji zmienił się rynek energii elektrycznej? Czy potrzebna jest dalsza modyfikacja prawa energetycznego i w jakim kierunku powinna zmierzać? Jak zmienia się rola sprzedawców, dostawców i oczekiwania odbiorców energii? To tylko wybrane zagadnienia, o których dyskutować będą 19 i 20 września uczestnicy VIII Targów Energii w Jachrance.

Targi Energii to przede wszystkim okazja do spotkania sprzedawców energii z odbiorcami, porównania ofert i rozpoczęcia negocjacji handlowych – mówi Monika Gasiuk, rzeczniczka prasowa Targów. – Uczestnikom zaproponowaliśmy również cztery bloki seminaryjne poświęcone różnym aspektom obrotu energią w Polsce.

Wśród poruszanej tematyki znajdą się min. odnawialne źródła energii: Jakie są szanse i możliwości na wystartowanie w Polsce z projektem opartym na OZE? Dlaczego opłaca się inwestować w biogaz i biomasę, i jakie trudności się z tym wiążą? Jak zmieniają się oczekiwania odbiorców energii, którzy coraz częściej dzięki mocy wiatru, wody i słońca wytwarzają prąd na potrzeby własne?

Dyskusji towarzyszyć będzie m.in. prezentacja łódki regatowej na energię słoneczną Fiten Solar 2012. Najnowsza jednostka zaprojektowana przez zespół gdyńskich inżynierów pod kierownictwem Bartosza Puchowskiego, powstaje z przeznaczeniem na przyszłoroczne regaty łodzi na panele słoneczne Frisian Solar Challenge w Holandii. Nowy kadłub ma już za sobą testy w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku i na jeziorze w Borach Tucholskich.

Fiten Solar Team jest jednym z dwóch, obok ekipy Politechniki Gdańskiej, polskich zespołów, które znajdują się w światowej czołówce rywalizacji jednostek napędzanych słońcem.

***
Informacje o Fiten Solar Team
Fiten Solar Team to zespół gdyńskich inżynierów pasjonatów sportów wodnych, ekologii i nowoczesnych technologii pod kierownictwem Bartosza Puchowskiego, który od 5 lat z sukcesami projektuje, buduje i wystawia w międzynarodowych regatach łodzie napędzane energią słoneczną.

Informacje o Fiten SA
Fiten SA – główny sponsor projektu Fiten Solar Team. Zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej i obrotem nią na rynku polskim oraz rynkach europejskich (Czechy, Słowacja, Niemcy, Austria). Fiten SA swoje działania ukierunkował na produkcję zielonej energii.

Więcej na stronie:
www.fitensolarteam.pl
www.fiten.pl

Kontakt:
Anna Kontek
FITEN SOLAR TEAM
Tel. 663 727 719
akontek@fitensolarteam.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 September

Z Gdyni wyruszył w rejs s/y "Nirwana" (Kpt. Wiesław Kłosowski) do Miami i z powrotem (powrót 26.05.1991 r.).
sobota, 29 września 1990