TYP: a1

Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA

czwartek, 9 listopada 2017
Informacja prasowa

W Katowicach w dniach 10-12 listopada 2017 roku odbędzie się druga edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Będziemy mogli podziwiać najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny - łącznie swoją ofertę zaprezentuje blisko 200 wystawców, na targach zobaczymy ok 100 jachtów i łodzi.   

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA nie zabraknie nowości i premier światowych i krajowych. Amatorzy żeglowania turystycznego po śródlądziu będą mogli obejrzeć w Katowicach dwa najnowsze jachty - Antilę 24.4, nominowaną w konkursie Jacht Roku 2018 w Polsce Magazynu Żagle, oraz Maxusa evo 24. Najmniejszym jachtem tegorocznych Targów w Katowicach będzie żaglowy jacht Mini 230 – przeznaczony dla dzieci i dorosłych, pełno- i niepełnosprawnych żeglarzy do pływania w pojedynkę. Dla tych, którzy lubią ścigać się pod żaglami, atrakcją będzie m.in. szybki ale łatwy w prowadzeniu katamaran dwuosobowy, najnowszy Topcat K4X. Duże stoiska będą mieli także importerzy turystycznych jachtów morskich stoczni francuskich, niemieckich, słoweńskich i włoskich.
Najnowsze konstrukcje napędzane mechanicznie zaprezentuje na Targach Parker Poland, firma zdobywająca dynamicznie rynki na całym świecie. Delphia Yachts zaprezentuje swój Jacht Roku 2017 w Polsce, czyli Nautikę 1150 Voyage do pływania wolnobieżnego, jak           i ślizgowego. Balt Yacht, jeden z największych polskich producentów, wypełni swe stoisko cieszącymi się coraz większą popularnością dużymi łodziami typu houseboat - znanymi już Sun Camperem i Titanem 818. Firma Eskapader pierwszy raz na polskich targach pokaże Escapade 600 Open, niewielką motorówkę odkrytopokładową. 


Tegoroczne Śląskie Targi WIATR i WODA będą także okazją do zapoznania się z szeroką ofertą firm z branży kajakowej. Wystawią się m.in.: Kajakowo.net, Olimp, Kano, Aquamarina (oprócz kajaków sprzedająca też deski SUP, pontony napędzane żaglem, pompowane platformy i mnóstwo innych akcesoriów) i ukraińska firma Ordana Sport. Wystawią się polskie i zagraniczne firmy oferujące ubezpieczenia jachtowe a także firmy czarterowe.
W targowej ofercie znajdziemy także pontony, RIBy, skutery wodne, akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Będą też oferty producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz regiony turystyczne, które zaprezentują swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Na targach promować się będą także wodne szlaki turystyczne, firmy czarterowe, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych. 
Targi to oprócz ekspozycji wystawców także spotkania ze znanymi żeglarzami i podróżnikami. W tym roku gośćmi imprezy będą m.in. kapitan Krzysztof Baranowski – nestor polskiego żeglarstwa oceanicznego, Mateusz Kusznierewicz - najwybitniejszy polski żeglarz regatowy i wiceprezes ds. sportu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Joanna Pajkowska wybitna żeglarka, kapitan jachtowy i ratownik morski, mająca na swoim koncie ponad 200 tysięcy mil, zwyciężczyni tegorocznych prestiżowych atlantyckich regat TwoStar. Goście Targów będą też mieli okazję do spotkania z członkami żeglarskiej kadry narodowej, która w 2020 roku reprezentować będzie nasz kraj na olimpiadzie w Tokio.

Tegorocznym Targom WIATR i WODA w Katowicach towarzyszyć będzie dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum, pierwsza tego typu w Polsce impreza B2B (business to business), skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego podczas, której przedsiębiorcy z branży będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów naukowych z Polski i zagranicy a nawet studenckimi wynalazkami prezentowanymi w strefie start-up. 

Targi czynne będą:
10 listopada, w godz. 10.00-18.00
11 listopada, w godz. 10.00-18.00
12 listopada, w godz. 10.00-16.00

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, plac Sławika i Antalla 1,  Katowice  

 

 

 

Tagi: targi, Wiatr i Woda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999