TYP: a1

Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA

czwartek, 9 listopada 2017
Informacja prasowa

W Katowicach w dniach 10-12 listopada 2017 roku odbędzie się druga edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Będziemy mogli podziwiać najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny - łącznie swoją ofertę zaprezentuje blisko 200 wystawców, na targach zobaczymy ok 100 jachtów i łodzi.   

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA nie zabraknie nowości i premier światowych i krajowych. Amatorzy żeglowania turystycznego po śródlądziu będą mogli obejrzeć w Katowicach dwa najnowsze jachty - Antilę 24.4, nominowaną w konkursie Jacht Roku 2018 w Polsce Magazynu Żagle, oraz Maxusa evo 24. Najmniejszym jachtem tegorocznych Targów w Katowicach będzie żaglowy jacht Mini 230 – przeznaczony dla dzieci i dorosłych, pełno- i niepełnosprawnych żeglarzy do pływania w pojedynkę. Dla tych, którzy lubią ścigać się pod żaglami, atrakcją będzie m.in. szybki ale łatwy w prowadzeniu katamaran dwuosobowy, najnowszy Topcat K4X. Duże stoiska będą mieli także importerzy turystycznych jachtów morskich stoczni francuskich, niemieckich, słoweńskich i włoskich.
Najnowsze konstrukcje napędzane mechanicznie zaprezentuje na Targach Parker Poland, firma zdobywająca dynamicznie rynki na całym świecie. Delphia Yachts zaprezentuje swój Jacht Roku 2017 w Polsce, czyli Nautikę 1150 Voyage do pływania wolnobieżnego, jak           i ślizgowego. Balt Yacht, jeden z największych polskich producentów, wypełni swe stoisko cieszącymi się coraz większą popularnością dużymi łodziami typu houseboat - znanymi już Sun Camperem i Titanem 818. Firma Eskapader pierwszy raz na polskich targach pokaże Escapade 600 Open, niewielką motorówkę odkrytopokładową. 


Tegoroczne Śląskie Targi WIATR i WODA będą także okazją do zapoznania się z szeroką ofertą firm z branży kajakowej. Wystawią się m.in.: Kajakowo.net, Olimp, Kano, Aquamarina (oprócz kajaków sprzedająca też deski SUP, pontony napędzane żaglem, pompowane platformy i mnóstwo innych akcesoriów) i ukraińska firma Ordana Sport. Wystawią się polskie i zagraniczne firmy oferujące ubezpieczenia jachtowe a także firmy czarterowe.
W targowej ofercie znajdziemy także pontony, RIBy, skutery wodne, akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Będą też oferty producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz regiony turystyczne, które zaprezentują swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Na targach promować się będą także wodne szlaki turystyczne, firmy czarterowe, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych. 
Targi to oprócz ekspozycji wystawców także spotkania ze znanymi żeglarzami i podróżnikami. W tym roku gośćmi imprezy będą m.in. kapitan Krzysztof Baranowski – nestor polskiego żeglarstwa oceanicznego, Mateusz Kusznierewicz - najwybitniejszy polski żeglarz regatowy i wiceprezes ds. sportu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Joanna Pajkowska wybitna żeglarka, kapitan jachtowy i ratownik morski, mająca na swoim koncie ponad 200 tysięcy mil, zwyciężczyni tegorocznych prestiżowych atlantyckich regat TwoStar. Goście Targów będą też mieli okazję do spotkania z członkami żeglarskiej kadry narodowej, która w 2020 roku reprezentować będzie nasz kraj na olimpiadzie w Tokio.

Tegorocznym Targom WIATR i WODA w Katowicach towarzyszyć będzie dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum, pierwsza tego typu w Polsce impreza B2B (business to business), skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego podczas, której przedsiębiorcy z branży będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów naukowych z Polski i zagranicy a nawet studenckimi wynalazkami prezentowanymi w strefie start-up. 

Targi czynne będą:
10 listopada, w godz. 10.00-18.00
11 listopada, w godz. 10.00-18.00
12 listopada, w godz. 10.00-16.00

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, plac Sławika i Antalla 1,  Katowice  

 

 

 

Tagi: targi, Wiatr i Woda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924