TYP: a1

Sezon żeglarski startuje w Gdańsku

czwartek, 24 maja 2012

Źródło: www.gdansk.pl, Urząd Miejski w Gdańsku
Przed nami już dziewiąta inauguracja gdańskiego sezonu żeglarskiego. To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią morską przygodę i wypoczynek na wodzie, bądź chcą zetknąć się z żaglami czy motorowodniactwem po raz pierwszy.


Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego, a w jego ramach Okręgowe Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego, odbędzie się 26 maja roku, w okolicach Targu Rybnego i na Motławie. Żeglarze i motorowodniacy poprzez uroczyste podniesienie bandery na maszcie flagowym i widowiskową paradę chcą przybliżyć lokalnej społeczności kulturę oraz tradycje morskie.

Oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta rozpoczną się o godzinie 15. Ich kulminacją będzie wciągnięcie na maszt polskiej bandery przy dźwiękach hymnu narodowego. Swój udział w tej ceremonii zapowiedzieli m.in.: Marszałek Województwa Pomorskiego oraz władze Miasta Gdańska oraz liczni przedstawiciele środowiska żeglarskiego, na czele z nowymi władzami Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Gdańskiej Federacji Żeglarskiej.

Program imprezy.pdf

Więcej informacji na stronach MOSIR Gdańsk: www.mosir.gda.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze