TYP: a1

Seminarium Morskie w JK AZS Szczecin

czwartek, 17 marca 2011
Michał KorneszczukZapraszamy na seminarium, które odbędzie się dnia 26.03.2011 (sobota) w Tawernie Jacht Klubu AZS w Szczecinie (ul. Przestrzenna 9). Organizatorzy Seminarium przygotowali szereg tematów, tak aby każdy żeglarz związany z morzem mógł znaleźć coś dla siebie. Przewidziano też miejsce na dyskusję nad zaproponowanymi tematami.

W programie seminarium znajdują się następujące punkty:


  • g. 16.00 – Najnowsze i nadchodzące zmiany związane ze szkoleniem żeglarzy i egzaminami na stopnie żeglarskie – Tomasz Lipski (Federacji Szkół Żeglarskich ISSA Poland)
Członek Zarządu ISSA opowie o zmianach wprowadzonych przez najnowszą ustawę o sporcie oraz nadchodzących rozporządzeniach związanymi z nią. Przedstawione i porównane zostaną różne dostępne systemy szkoleń.

  • g. 17.15 – 8 Najczęstszych Wypadków na Wodzie – Michał Korneszczuk (Nautica Nord)
Przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej Pantaenius opowie o najczęstszych wypadkach jakie spotykają jachty, bazując na doświadczeniach klientów firmy.

  • g. 18.00 – ISAF Offshore Special Regulations – Michał Korneszczuk
Przepisy Offshore Special Regulations określają wyposażenie ratunkowe oraz osobiste środki bezpieczeństwa dla jachtów morskich startujących w regatach. Zagadnienie to może być również dla żeglarzy nie startujących w regatach jako wskazówka jak należy wyposażać jachty przed rejsem morskim.

  • g. 19.00 – Różnice między ORC Int i ORC Club oraz sposoby obliczania wyników regat według ORC – Wojtek Denderski (mierniczy ORC)
Przedstawiciel mierniczego PZŻ na okręg zachodniopomorski opowie o różnicach w świadectwach ORC oraz o różnych możliwościach obliczania wyników.

Seminarium odbędzie się dzięki uprzejmości JK AZS Szczecin przy współpracy firmy Nautica Nord – Ubezpieczenia Jachtów oraz Federacji Szkół Żeglarskich ISSA Poland. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na seminarium wolny.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 December

"Gipsy Moth IV" z Francisem Chichesterem w okołoziemskim samotnym rejsie dopłynął do Sydney, jedynego portu etapowego w tym rejsie.
poniedziałek, 12 grudnia 1966
W drodze do Grecji, w odległości ok. 80 Mm na zachód od wybrzeży Korsyki zatonął w czasie parogodzinnego sztormu s/y "Zew Morza". Załoga po ewakuacji na tratwy ratunkowe, po całodziennym dryfowaniu została uratowana przez statek bandery francuskiej.
sobota, 12 grudnia 1981