TYP: a1

Rok Wagnera - teraz kolej na żeglarzy z Polski

poniedziałek, 13 lutego 2012
Redakcja
Od jednego z głównych organizatorów obchodów Roku Wagnera na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Jerzego Knabe, otrzymaliśmy wiadomość zachęcającą do włączania się żeglarzy z Polski w działania służące upamiętnieniu dokonań naszego rodaka, Władysława Wagnera.Do kolegów żeglarzy w Kraju,

Londyn, 11.02.2012

Wagner Sailing Rally na Karaibach odbyło się, Tablica jest odsłonięta! ROK WAGNERA trwać będzie do grudnia i pozostałe jego wydarzenia na terenie Polski potrzebują teraz pierwszoplanowego zainteresowania, zorganizowanej współpracy, a także nowych pomysłów i sponsorów. Komitet Organizacyjny powinien teraz działać w Polsce. Wobec braku innej instytucji wiodącej, Bractwo Wybrzeża - zachowując ciągłość swego zaangażowania - oferuje na swojej stronie internetowej miejsce w tym celu. Koordynatorem podjął się być teraz Andrzej Radomiński (BW # 86), zaś adresem pierwszego kontaktu staje się mail:

Wagner.PL.2012@gmail.com

Warto przypomnieć, że ROK WAGNERA nie jest organizowany w celach rekreacyjnych, rozrywkowych ani zarobkowych. Wynika z potrzeby serca i poczucia historycznej sprawiedliwości wśród polskiej społeczności żeglarskiej. Jest dbałością o nasze tradycje żeglarskie, przywróceniem istnienia Władysława Wagnera w zbiorowej świadomości Polaków i uznaniem jego zasług.

Organizatorzy nie mogą spodziewać się wynagrodzenia za swoje wysiłki (chociaż mogą liczyć się z wydatkami). Polskie środowisko żeglarskie już pokazało, że ma takich ludzi w swoim gronie. Przekazując inicjatywę do kraju, w imieniu członków poprzedniego Komitetu „karaibskiego”, zapewniam o trwałej chęci pomocy w dostępny dla nas sposób.

Z życzeniami wielu sukcesów i żeglarskim pozdrowieniem

Jerzy Knabe
Komandor YKP Londyn
Członek ZG Yacht Klubu Polski
Brat Wybrzeża #2
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959