TYP: a1

Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej wygrał Jacek Noetzel

poniedziałek, 7 października 2019
Z mediów

Szósty raz w historii i trzeci raz z rzędu regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej wygrał Jacek Noetzel, komandor UKS Navigo Sopot na katamaranie A-class „Exploder”.


W 68. Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej rywalizowało 90 jachtów. Jednak okazało się, że na Komandora UKS Navigo, nie ma mocnych – rady nie dali mu ani rywale, ani warunki pogodowe. Było to szóste trofeum w tych regatach, jakie zdobył Noetzel – wcześniej w latach 2006, 2010, 2011, 2017 i 2018.


W grupie I, dla jachtów o długości powyżej 12 metrów, zwyciężył „Globe” ze sternikiem Zbigniewem „Gutkiem” Gutkowskim (Yacht Club Sopot). Drugie miejsce zdobył Witold Karałow na „Scamp 27”, a trzecie z Tomasz Kosobucki na „Fujimo”. 
W grupie II, dla jednostek o długości od 9 do 12 metrów, najlepszy był Piotr Falk na „Bluesinie”, kolejne to „Caravela” Andrzeja Glebowa i „Zoltar” Ireneusza Siwka. W grupie III (jachty do 9 metrów) triumfował „B/Oned” Radosława Cierpiała (Anwil Włocławek), druga była „OY2 Delphia 24” Bartosza Makały, a trzecia „Little Johnka” Konrada Smolenia (YKP Gdynia).


W rywalizacji katamaranów w grupie IV zwyciężył Jacek Noetzel przed Jakubem Surowcem na „Alma Sailing” i Andrzejem Senkusem (obaj UKS Navigo Sopot) na „Exploderze AD3”. W grupie V (jachty mieczowe) zwyciężył Przemek Zagórski (YK „Stal” Gdynia) na „505 White Wood Sailing Team”, drugi był Marcin Panek na „POL 8665”, a trzeci Marcin Styborski (PG Racing Politechnik Gdańska) na „PG Racing III”.
Czerwoną Latarnię dla ostatniego jachtu na mecie, przyznano Sebastianowi Rudzińskiemu na jachcie „Saily”.


WYNIKI


Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej to jedna z najważniejszych polskich imprez morskich, organizowana od 1952 roku przez Yacht Klub „Stal” Gdynia. 

 

Tagi: regaty, Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 February

W wieku 89 lat odszedł jeden z pionierów powojennej żeglugi i szkolnictwa morskiego - kapitan Roman Watras
niedziela, 25 lutego 2018
Król Zygmunt August wydaje dekret w sprawie utworzenia w Pucku bazy królewskiej floty kaperskiej i tym samym uczynił to miasto pierwszym polskim portem wojennym.
wtorek, 25 lutego 1567