TYP: a1

Puchar Polski Jachtów Kabinowych na Boatshow

poniedziałek, 22 listopada 2010
Jacek Olubiński
Puchar Polskich Jachtów KabinowychTydzień temu zakończyły się targi żeglarskie Boatshow, organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Swoją obecność zaznaczył Puchar Polski Jachtów Kabinowych. Stoisko PPJK przyciągało zwiedzających ekspozycją okazjonalnych medali, zdjęciami z minionego sezonu w dużym formacie oraz pucharem przechodnim, który co roku wręczany jest najlepszemu skipperowi sezonu.

Główną atrakcją, na którą czekali wszyscy zawodnicy startujący w regatach eliminacyjnych sezonu 2010 było wręczenie tradycyjnych pater dla zwycięzców. Wręczenie odbyło się na głównej scenie targów.

Uroczystość zakończenia tegorocznego cyklu PPJK poprowadził dyrektor Jarek Bazylko. Patery dla zwycięzców wręczał nowy komandor cyklu Andrzej Janowski, w asyście Jacka Olubińskiego administratora strony internetowej PPJK. Na zakończeniu oprócz zawodników oraz zwiedzających ,obecni byli również przedstawiciele złotego sponsora cyklu firmy Oliva. Dla klasy Żagle 500 oprócz pater, czekały dodatkowe puchary, medale oraz nagrody ufundowane przez firmę Torpol, która w sezonie 2010 była sponsorem klasyfikacji Torpol CUP.

Po zakończeniu wszyscy miłośnicy PPJK razem z nowo wybranym komitetem organizacyjnym spotkali się na poczęstunku w sali konferencyjnej. Podczas spotkania zawodnikom została przekazana informacja o wyborze nowego zarządu oraz podjętych krokach w celu poprawy jakości PPJK. Szczegóły zmian zostaną niebawem opublikowane na stronie internetowej.

Oficjalny ranking sterników w sezonie 2010 znajduje się tutaj.

PPJK

Wręczenie pater na scenie głównej targów
PPJK
Nowy komandor PPJK, Andrzej Janowski wręcza patery w klasie T2

Źródło: Puchar Polski Jachtów Kabinowych | www.ppjk.pl

Patronat medialny nad Pucharem Polski Jachtów Kabinowych objęła redakcja Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876