TYP: a1

Puchar Burmistrza Kartuz 2011

środa, 3 sierpnia 2011
Open Yachting Team
Już w najbliższy weekend na wodach jeziora Brodno Wielkie znów zrobi się biało od żagli. Przed nami Puchar Burmistrza Kartuz, w którym wezmą udział zarówno doświadczeni sternicy, jak i najmłodsi żeglarze. Open Yachting we współpracy z 3 Sports Events zapewnił także atrakcję dla amatorów żeglarstwa.

W dniach 6-7 sierpnia w Kartuzy Open Yachting Club rozegrane zostaną jednocześnie regaty w formule match racing i regaty flotowe.

W regatach meczowych zaliczanych do rankingu Pucharu Świata do rywalizacji przystąpią: PG Racing z Filipem Pietrzakiem za sterem oraz załoga Tomasza Wyrąbkiewicza - AMT Studio Racing. Na starcie nie zabraknie również żeńskiej załogi Katarzyny Pic, która zaledwie tydzień temu wywalczyła nominację do prestiżowego finału Pucharu Narodów w USA we wrześniu. Zmagania rozstrzygać będzie międzynarodowy skład sędziowski - Manuel Huensch z Niemiec oraz gospodarz regat - kpt. Krzysztof Rosiński, który w ten sposób zamierza przygotować się do nadchodzących regat z cyklu Polish Open.

Równolegle toczyć się będą zmagania w regatach floty, które sędziować będzie Jerzy Sawicki z YKP Gdynia. Najmłodsi, początkujący żeglarze rywalizować będą w klasie Optimist. Prócz nich na trasie regat zobaczymy popularną w Polsce klasę Omega. Dla chętnych istnieje również możliwość sprawdzenia swoich sił na jachcie klasy Laser Bahia.

Serdecznie zapraszamy żeglarzy, kibiców i sympatyków żeglarstwa do udziału w Pucharze Burmistrza Kartuz w Kartuzy Open Yachting Club na Złotej Górze.

Zawiadomienie o regatach

Open Yachting Team

Źródło: www.openyachting.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 July

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877