TYP: a1

Puchar Burmistrza Kartuz 2011

środa, 3 sierpnia 2011
Open Yachting Team
Już w najbliższy weekend na wodach jeziora Brodno Wielkie znów zrobi się biało od żagli. Przed nami Puchar Burmistrza Kartuz, w którym wezmą udział zarówno doświadczeni sternicy, jak i najmłodsi żeglarze. Open Yachting we współpracy z 3 Sports Events zapewnił także atrakcję dla amatorów żeglarstwa.

W dniach 6-7 sierpnia w Kartuzy Open Yachting Club rozegrane zostaną jednocześnie regaty w formule match racing i regaty flotowe.

W regatach meczowych zaliczanych do rankingu Pucharu Świata do rywalizacji przystąpią: PG Racing z Filipem Pietrzakiem za sterem oraz załoga Tomasza Wyrąbkiewicza - AMT Studio Racing. Na starcie nie zabraknie również żeńskiej załogi Katarzyny Pic, która zaledwie tydzień temu wywalczyła nominację do prestiżowego finału Pucharu Narodów w USA we wrześniu. Zmagania rozstrzygać będzie międzynarodowy skład sędziowski - Manuel Huensch z Niemiec oraz gospodarz regat - kpt. Krzysztof Rosiński, który w ten sposób zamierza przygotować się do nadchodzących regat z cyklu Polish Open.

Równolegle toczyć się będą zmagania w regatach floty, które sędziować będzie Jerzy Sawicki z YKP Gdynia. Najmłodsi, początkujący żeglarze rywalizować będą w klasie Optimist. Prócz nich na trasie regat zobaczymy popularną w Polsce klasę Omega. Dla chętnych istnieje również możliwość sprawdzenia swoich sił na jachcie klasy Laser Bahia.

Serdecznie zapraszamy żeglarzy, kibiców i sympatyków żeglarstwa do udziału w Pucharze Burmistrza Kartuz w Kartuzy Open Yachting Club na Złotej Górze.

Zawiadomienie o regatach

Open Yachting Team

Źródło: www.openyachting.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883