TYP: a1

Przyjmowanie nominacji do II edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza trwa

czwartek, 31 stycznia 2013
Rozpoczęło się przyjmowanie nominacji do II edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza – wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży”, wychowawcy pokoleń polskich marynarzy.

Nagroda im. kapitana Leszka Wiktorowicza została ustanowiona w celu uhonorowania wyjątkowych dokonań żeglarskich, osiągnięć w dziedzinie wychowania morskiego młodzieży lub kształtowania świadomości morskiej.

Laureatem może być osoba fizyczna, grupa osób fizycznych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna. Nagrodę przyznaje kapituła w składzie:
• Mariusz Wiktorowicz, syn Kapitana
• Czesław Dyrcz, Bractwo Kaphornowców (przewodniczący Kapituły)
• Mira Urbaniak, Bractwo Kaphornowców
• Marek Łucyk, Urząd Miasta Gdyni
• Joanna Zielińska, Urząd Miasta Gdyni
• Waldemar Heflich, Press Club Polska

Nagrodę stanowią medal oraz kwota pieniężna w wysokości 10 000 zł. Kandydatury można zgłaszać do 4 lutego 2013 r. (uwaga: liczy się data doręczenia, a nie stempla pocztowego).

Wyłonienie i ogłoszenie laureata nastąpi w połowie lutego 2013 w Gdyni, a wręczenie nagrody 3 marca 2013 w Warszawie.

Źródło: leszekwiktorowicz.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953