TYP: a1

Przed nami PRO-AIR Cup – Mistrzostwa Polski Samotników

środa, 17 lipca 2019
Jędrzej Szerle/ www.zeglarski.info

Już w piątek 19 lipca w Gdyni rozpoczną się PRO-AIR Cup – Mistrzostwa Polski Samotników. Zmagania będzie można śledzić na żywo dzięki trackingowi.

[t][/t] [s]Fot. Tadeusz Lademann/ www.zeglarski.info[/s]

Tegoroczne Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg jednoosobowych – PRO-AIR Cup odbędą się w Gdyni w dniach 19-21 lipca. Na liście startowej regat jest już kilkunastu żeglarzy, m.in. wszyscy ubiegłoroczni medaliści – Łukasz Trzciński (niezrzeszony), Kuba Marjański (Akademicki Klub Morski w Gdańsku) i Jacek Chabowski (Sailing Factory).

– Bardzo się cieszę, że w PRO-AIR Cup wystartują najlepsi polscy samotni żeglarze regatowi – mówi Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Jestem przekonany, że impreza będzie satysfakcjonująca, rywalizacja zacięta, a emocje wielkie.

Do walki o medale z pewnością dodatkowo motywują nagrody, których pula wynosi 25 000 zł. Jest to zasługa zaangażowania sponsorów z branż morskich i sektora nowoczesnych technologii – PRO-AIR, Rooto System, Griffin Group Marine, Dalmor Property Managment i Szkoły Morskiej w Gdyni.

Wszystkie cztery wyścigi mistrzostw, które przeprowadzone zostaną w sobotę i niedzielę, będzie można śledzić na trackingu dostarczonym przez Pomorski Związek Żeglarski. Był on już stosowany m.in. w Pucharze Obrońców Westerplatte, Dr Irena Eris ORC European Championships Gdańsk 2017 i Regatach Samotników – Memoriale Leonida Teligi.

– Tracking pozwoli na śledzenie wyścigów w czasie rzeczywistym – tłumaczy Artur Sarnowski z Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej. – Bardzo prosto, za pomocą komputera czy smartfonu, będzie można sprawdzić pozycję uczestników mistrzostw.

Pierwszy wyścig rozpocznie się w sobotę 20 lipca o godzinie 11.

Organizatorami PRO-AIR Cup – Mistrzostw Polski Samotników jest JKM „Roda” Gdynia i PoZŻ, a gospodarzem miasto Gdynia. Sponsorem tytularnym została firma PRO-AIR, a sponsorami Rooto System, Griffin Group Marine, Dalmor Property Managment i Szkoła Morska w Gdyni. Partnerami są Marina Yacht Park i Fundacja Aktywnie i Zdrowo. Patronat nad regatami objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz Urząd Morski w Gdyni. Patronat medialny sprawują portal Żeglarski.info, Żagle, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk oraz Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej. Regaty wchodzą w skład obchodów 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Strona internetowa mistrzostw

 

Program PRO-AIR Cup – Mistrzostw Polski Samotników

18.07.2019 r. (czwartek):
16.00 – 20.00 – rejestracja w Biurze Regat – Marina Yacht Park Gdynia (Basen Prezydenta)
16.00 – 20.00 – Sternicy jachtów zgłaszają jachty do inspekcji wyposażenia określonego przepisami regatowymi i klasowymi oraz pomiarów kontrolnych sprzętu, dla jachtów stacjonujących już w Marinie Yacht Park Gdynia (Basen Prezydenta)

19.07.2019 r. (piątek):
11.00 – otwarcie Biura Regat;
11.00 – 20.00 – Sternicy jachtów zgłaszają jachty do inspekcji wyposażenia określonego przepisami regatowymi i klasowymi oraz pomiarów kontrolnych sprzętu.
11.00 – 20.00 – rejestracja w Biurze Regat – Marina Yacht Park Gdynia (Basen Prezydenta)
20.00 – odprawa sterników;

20.07.2019 r. (sobota):
9.30 – otwarcie regat;
11.00 – start do pierwszego wyścigu dnia;
– 15 min. po zakończeniu wyścigu pierwszego start do wyścigu długiego;
18.30 – Sailor Party

21.07.2019 r. (niedziela):
10.00 – start do pierwszego wyścigu dnia;
– 15 min. po zakończeniu wyścigu pierwszego start do wyścigu średniego;
18.00 – ceremonia zakończenia regat i wręczenia nagród w Marinie Yacht Park Gdynia

Tagi: regaty, PRO-AIR Cup
TYP: a3
0 0
Komentarze